Огляд фінансових ринків від ТОВ “Інтер Бізнес Фінанс” - 19 серпня 2022 р

У промисловості США все добре: обсяг виробництва зріс на 0.7% м/м при зростанні завантаження потужностей до 80.3% - обидва показники кращі за очікування. Експорт із Японії зріс у липні на 19% р/р, це сталося 17-й місяць поспіль і стало наслідком високого попиту на автомобілі та мінеральне паливо. Експорт в ЄС очолив зростання, збільшившись на 31.6%, в основному через високий попит на автомобілі та обладнання для напівпровідників. У той же час в Єврозоні, переважно завдяки впливу надвисоких цін на енергоносії, стрімко погіршилися торгові баланси у 2-му кварталі: у Німеччині з +60 млрд до +13 млрд євро – 2-й квартал 2021-го до 2-го кварталу 2022-го, Франції з -33 млрд до -61 млрд євро, Італії з +19 млрд до -9 млрд євро. Індекс ринку житла Wells Fargo/National Association of Home Builders впав у зону "рецесії житла". Звуження грошово-кредитної політики Федеральної резервної системи та постійне підвищення вартості будівництва призвели до рецесії на ринку житла.

Верховна Рада збільшила видатки держбюджету на 270 млрд грн. Загальні видатки на безпеку та оборону у 2022 році збільшаться до 1,2 трлн грн. Держава планує спрямувати кошти на військові потреби. Зокрема: Міноборони – 241 млрд грн; МВС – 23 млрд грн; Головному управлінню розвідки – 2,2 млрд грн; СБУ – 2,5 млрд грн; УДО – 197 млн грн; Службі зовнішньої розвідки – 139 млн грн; Держспецзвʼязку – 425 млн грн; Резервний фонд – 715 млн грн. Загальні видатки держбюджету-2022 зростуть до 2,633 млрд грн, що на 75%, або 1,136 трлн грн більше, ніж було заплановано до війни. Голова Мінфіну наголосив, що виступає проти лібералізації податків у воєнний час. «Ні до чого, окрім втрати доходів бюджетів усіх рівнів, це не призводить», – сказав Марченко. Надходження до держбюджету від податкової скоротилися на 30%, а від митниці – на 70%, заявляв напередодні Марченко. Зокрема, у травні надходження митниці становили 9,5 млрд грн, у квітні – 8 млрд грн та 7 млрд грн – у березні. За словами міністра, це пов’язано, зокрема, зі скасуванням ПДВ та ввізного мита.

На аукціоні 16 серпня Міністерство фінансів України розмістило військові облігації усього лише на 71,54 млн грн (в еквіваленті). За першу половину 2022 року експорт товарів з України становив $22,7 млрд, або 76% від показника минулого року, імпорт – $25,2 млрд, або 80,9%. Негативне сальдо склало $2,5 млрд проти $1,2 млрд у першому півріччі 2021 року. Міграційні тренди в Україні стабілізувалися. Люди майже не пересуваються з місця на місце: 60% українців залишилися вдома, натомість 40% переїхали. Проте люди готові їхати в безпечніші місця в разі подальшого загострення ситуації. Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий кредитний рейтинг України в іноземній валюті з рівня «RD» (обмежений дефолт) до «CC» (імовірний дефолт). Зазначається, що підвищення рейтингу відбулося завдяки реструктуризації зовнішнього боргу. Аналітики агенції очікують, що війна триватиме й у 2023 році, підвищуючи державний борг вище 100% ВВП, збільшуючи й без того величезні витрати на інфраструктуру та економіку, а також посилюючи інфляційний і зовнішній тиск, тоді як джерела фінансування дефіциту залишаються невизначеними. «Ширша реструктуризація комерційного боргу уряду є ймовірною, хоча її терміни невизначені», — зазначають у Fitch. А Нафтогаз України не отримав згоди власників єврооблігацій на відстрочення виплат за ними. Повторні збори власників відбудуться 31 серпня.

Слава Україні!


ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd