Огляд фінансових ринків від ТОВ “Інтер Бізнес Фінанс” - 14 жовтня 2022 р

Базова інфляція США до максимуму за останні 40 років. Базовий індекс споживчих цін, який не включає продукти харчування та енергію, зріс на 6,6% порівняно з минулим роком - це найвищий рівень із 1982 року. Федеральна резервна система може знову підвищити відсоткові ставки у листопаді, щоб приборкати інфляцію, пише Bloomberg. Промислова інфляція в США впала трохи менше за очікування +8.5% р/р (очікувалося 8,4%). ВВП Великобританії впав на 0,3% кв/кв, а промислове виробництво на 1.8% м/м. - незважаючи на сильний ринок праці, висока інфляція вбиває економічне зростання. В той же час в Єврозоні промислове виробництво прискорилося до 2.5% р/р після спаду на 2.4% р/р минулого місяця, але енергетична криза, крім іншого, може зменшити виробництво автомобілів у Європі на 40%. Рейтингове агентство S&P вже заклало у песимістичний сценарій рецесію Єврозони з падінням ВВП у 2023 році на 1.3%. Найбільше постраждає при цьому Німеччина, Польща та Італія. Наразі споживча інфляція у Німеччині стабілізувалася на рівні 10.9%.

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) перерахував Україні ще €550 млн. Гроші підуть, зокрема, на відновлення української енергетики. Зеленський попросив $7 млрд. у Світового банку та МВФ на відновлення енергетичної інфраструктури та закупівлю газу з вугіллям напередодні зими. Минулого тижня Нацбанк знизив продаж валюти із резервів - з 3 по 7 жовтня НБУ придбав $7,2 млн та продав $615,74 млн. Чистий продаж доларів знизився до $608,5 млн порівняно з $862,0 млн тижнем раніше та $737,8 млн двома тижнями раніше. Валютні резерви НБУ у вересні впали на $1.5 млрд до $23.9 млрд., що стало наслідком затримки надходження допомоги від ЄС. Єдині два прогнози, які дав МВФ щодо України – це зміна реального ВВП та інфляція. "Для України всі прогнози на 2022–2027 роки, крім прогнозів реального ВВП та споживчих цін, опущені через надзвичайно високий ступінь невизначеності. Реальний ВВП та споживчі ціни прогнозуються до 2022 року". На 2022 прогноз залишився незмінним - падіння ВВП на 35% при інфляції в 30%. Більше прогнозів від МВФ щодо України немає.

Інфляція в Україні у вересні зросла до 24.6% р/р проти 23.8% у серпні, НБУ попередньо оцінював інфляцію трохи нижче – 24,4% р/р. Прем'єр дав основні показники держбюджету 2023 року: • 1,1 трлн грн доходів загального фонду • 2,3 трлн грн. видатків загального фонду • Покриття дефіциту за рахунок макрофінансової допомоги міжнародних партнерів та продажу військових облігацій • 16% витрат на соціальні програми підтримки українців, у тому числі на виплати пенсій та адаптацію ветеранів • 7% – на медицину • 6,2% – на освіту • 24 млрд грн додаткової дотації для місцевих бюджетів для компенсації витрат через війну • Щонайменше 19,4 млрд грн – до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

Слава Україні!

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd