Огляд фінансових ринків від ТОВ “Інтер Бізнес Фінанс” - 05 серпня 2022 р

Інфляція в Єврозоні зросла до 8.9% - найвищий показник порівняно короткої історії цього блоку - в Італії інфляція злетіла до 9.1% – рекорд із 1984 року. У Польщі ще більше – 15.5% р/р у липні. США інфляція PCE (на який і дивиться насамперед ФРС ще з часів Алана Грінспена) зросла до 6.8% – рекорд з 1982 року. Погані дані з продажу у житловому секторі Піднебесної вже стали хронікою у 2022 році - продажі 100 найбільших девелоперських компаній Китаю в липні впали на 40% р/р та на 29% м/м, а доступність житла в США впала до найнижчого рівня з 2006 року. Разом зі спадом продажів житла розпочався спад і у продажах товарів для дому. В той же час ринок праці в США почав швидко охолоджуватися - кількість вакансій скоротилася до 10.7 млн з 11.25 млн. Наразі ринок чекає, що ФРС може пожертвувати економічним зростанням для боротьби з інфляцією, як і інші ЦБ G7. Банк Англії вирішив підвищити базову процентну ставку до 1,75% з 1,25% річних, а темп її підвищення став рекордним з 1995 року. Інвестори в липні тікали з фондів країн, що розвиваються, рекордними темпами за весь час спостережень з 2005 року. Зараз на ринку є консенсус, що сильний долар загрожує борговою кризою багатьом країнам, що розвиваються - Шрі-Ланка вже оголосила дефолт, Пакистан і Бангладеш звернулися за допомогою до МВФ. На аукціоні 2 серпня Міністерство фінансів України розмістило військові облігації понад 3,1 млрд грн (в еквіваленті).

За даними АПК-інформ, експорт української пшениці впаде цього року на 36% до 12 млн т. Наразі перше судно з українським зерном досягло Лівану, ще 17 суден завантажено і чекають на дозвіл на відплиття, а Кабмін підвищив прогноз урожаю зернових та олійних з 60 до 65-67 млн т. До речі, у червні було експортовано 3,2 млн т. НБУ викупив за минулий тиждень рекордні з початку війни $650 млн. Валютні резерви НБУ на 1 липня скоротилися до $22.8 млрд. В липні тенденція їхнього зниження напевно продовжилася. Питання лише в темпі.

Дефіцит зведеного платіжного балансу України у червні склав $2.1 млрд. Профіцит поточного рахунку становив $0.218 млрд. Мінфін України закрив липневий бюджет із мінімальним дефіцитом - усього мінус 4.8 млрд грн. Це сталося завдяки надходженню 80 млрд.грн. міжнародної допомоги, яка була зарахована до доходів бюджету. Дефіцит торгівлі послугами сягнув $1.2 млрд. – це стало наслідком значних переказів біженцям з України за кордон, здебільшого від їхніх родичів, а надходження від заробітчан зросли на 13,4%. Наразі головною проблемою для платіжного балансу та, відповідно, для валютного курсу гривні є значні перерахування українців за кордон своїм біженцям-родичам. Ця сума перевищує $2 млрд. на місяць. Рейтингова агенція S&P знизила кредитний рейтинг України з ССС+ до СС, а Fitch знизило рейтинги Нафтогазу, Укренерго та Ferrexpo. Зараз це ні на що не впливає і лише відбиває факти. А НБУ заборонив небанківським установам табло із курсами валют – дивовижно, але гривня на готівковому ринку пішла в гору.

Слава Україні!ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd