Очільник Нацбанку назвав реальний показник падіння ВВП в Україні

Рівень спаду економіки за результатами 2023 року складає -27% ВВП. Відповідно для підтримки макроекономічних показників мають бути задіяні значні фінансові ресурси партнерів та країн, що допомагають Україні в часи війни, вважає голова НБУ Андрій Пишний.

“Маємо рекордний бюджетний дефіцит за результатами 2023 року — 27% ВВП, за нашими оцінками. Це колосальні цифри. У бюджет 2024 року також закладений значний дефіцит, вагому частину якого буде дуже важко покрити без зовнішньої фінансової допомоги. Сьогодні мова йде про $37 млрд від наших іноземних партнерів у 2024 році” – дає оцінку економічній ситуації очільник НБУ.

На думку очільника НБУ цей показник - 37 млрд доларів - є саме тим, мінімальним, який дасть змогу збалансувати макроекономічні показники і зберігати систему стабільною. Однак це лише прогнозована величина, оскільки ризики війни можуть викликати геть інші потреби, які будуть більші чи зміняться залежно від ситуації на фронті, воєнних чинників, що впливатимуть на цивільний сектор.

Ключова підтримка спрямована від Міжнародного валютного фонду – $15,6 млрд. Друге вагоме джерело – коаліція донорів країн великої сімки – G7, що складає від $122–$140 млрд.

Як повідомляв раніше Нацбанк, українські банки отримали 86,5 млрд грн чистого прибутку з усіх операцій, включно з фізичними особами та роботою з бізнесом. Це майже вчетверо вище показника за 2022 рік та на 12% вище за результати 2021 року, до повномасштабного вторгнення.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd