Обвал нафтових котирувань триває: скільки сьогодні дають за барель Brent та WTI

Вранці у вівторок нафта марки Brent торгується нижче за $95 за барель, тоді як вартість WTI пробила позначку $89.

Нафта подорожчала через плани країн світу з порятунку економіки

«Чорне золото», як і інші сировинні товари, дешевшає на побоюваннях щодо глобальної рецесії та прогнозів слабкого попиту: нова хвиля песимізму спровокована публікацією липневих економічних даних з Китаю, який є найбільшим у світі імпортером сировини.

Так, обсяги нафтопереробки в КНР минулого місяця впали до 12,53 млн б/д, що є мінімальним показником з березня 2020 року, коли на світ обрушилася пандемія COVID-19.

Сьогодні увага учасників ринку зосереджена на майбутній публікації даних про запаси нафти у Сполучених Штатах. Згідно з опитуванням Reuters, звіт продемонструє зниження обсягів нафти і бензину в сховищах країни та зростання запасів дистилятів.

Вранці 16 серпня (станом на 8.45) вартість Brent опустилася на 1,00% і становить $94,15. За барель WTI сьогодні дають $88,75, що на 0,74% менше ніж на момент закриття попередньої сесії.

Варто зазначити, що днями глава Saudi Aramco – найбільшого у світі експортера нафти – заявив, що компанія готова піти на збільшення видобутку сировини до максимальної потужності 12 млн б/д, якщо про це попросить уряд Саудівської Аравії.

Також відомо, що заробіток Aramco за підсумками II кварталу 2022-го становив рекордні $48,4 млрд: порівняно з квітнем-червнем минулого року чистий прибуток компанії зріс на 90%. Так, за даними Bloomberg, минулого кварталу Aramco заробила більше, ніж будь-яка з компаній, акції яких торгуються на світових біржах.

Нагадаємо, у липні світові поставки нафти досягли 100,5 млн б/д, що є максимальним із січня 2020 року значенням.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd