Обсяг готівки в обігу продовжує скорочуватися: дані НБУ

Обсяг готівки в обігу продовжує скорочуватися: протягом квітня-червня показник зменшився майже на 2% або на 11 млрд гривень.

Обсяг готівки в обігу збільшився з початку року на 57 мільярдів, – Нацбанк  « Новини | Мобільна версія | Бізнес.Цензор.НЕТ

Як повідомляє прес-служба регулятора, станом на 1 липня 2022 року сума готівки в обігу в Україні становила 674 млрд грн.

Порівняно з даними, які були зафіксовані на початку квітня (тоді в обігу перебувало 685 млрд гривень), обсяг готівки в обігу продовжує скорочуватися: протягом двох місяців показник впав на 11 млрд гривень або на 2%.

Так, зазначають у Нацбанку, на початок минулого місяця в обігу в Україні було:

  • майже 3 млрд банкнот на загальну суму 668,7 млрд гривень;
  • майже 14,1 млрд монет (без урахування пам’ятних та інвестиційних) на суму 5,1 млрд грн.

За півроку обсяг грошей у обігу зріс на 46,4 млрд гривень або на 7,4%: станом на 1 січня 2022-го показник становив 627,6 млрд грн.

Згідно зі статистикою, опублікованою регулятором, на 1 липня на одного жителя України припадало 72 банкноти (на 1 січня – 71 шт.) та 166 платіжних монет (на початок року – 162 шт.).

У готівковому обігу на сьогоднішній день більше розмінних та оборотних монет номіналом 10 копійок: їхня частка у загальній кількості монет становить 28,5%. Найменше сьогодні у обігу монет номіналом 10 гривень (0,8% від загальної кількості).

Що ж до банкнот, то найбільше у готівковому обігу сьогодні банкнот номіналом 500 гривень (їхня частка у загальній кількості купюр становить 24,9%).

У меншості на початок липня банкноти номіналом 10 гривень (4% від загальної кількості банкнот у обігу).

Як пояснюють у НБУ, банкнот-п’ятисоток побільшало через те, що попит на цей номінал зростає, як і обсяги вилучення з обігу купюр номіналом 200 гривень.

У той же час, десятигривневі банкноти втрачають популярність на тлі заміни їх оборотними монетами відповідного номіналу.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd