Облігації українських міст продаватимуть у Польщі

Національний депозитарій України підписав договір про співпрацю з Центральним депозитарієм Польщі, який передбачає встановлення кореспондентських відносин для проведення операцій «Поставка цінних паперів без оплати».

Як інвестори зможуть заробити на муніципальних облігаціях у 2022 році

Про це повідомляє пресслужба НДУ.

Встановлення кореспондентських відносин для проведення операцій «Поставка цінних паперів без оплати» дозволить здійснювати транскордонні перекази цінних паперів, а саме українських муніципальних облігацій.

Відповідно до договору, KDPW буде забезпечувати облік таких українських цінних паперів у депозитарній системі Польщі.

«Розміщення українських муніципальних облігацій на європейському ринку сприятиме залученню капіталу та створенню шляхів збільшення притоку іноземних інвестицій в Україну», — зазначив голова НДУ Олексій Юдін.

«Угода, укладена між нашими центральними депозитаріями, є частиною нашої підтримки українського фінансового ринку та відкриває шлях для українських органів місцевого самоврядування до випуску муніципальних облігацій на міжнародних ринках», — прокоментував угоду президент KDPW Мацей Трибуховський.

У 2020 році KDPW пройшов авторизацію та отримав дозвіл згідно з європейськими стандартами CSDR, підтверджуючи свою відповідність єдиним правовим вимогам Європейського Союзу щодо центральних депозитаріїв паперів.

У НДУ додали, що наразі Національний депозитарій наразі працює у напрямку подальшого розширення кореспондентських відносин з KDPW, в тому числі щодо можливості обліку корпоративних облігацій, а також інших фінансових інструментів.

Муніципальні облігації — це облігації, що випускаються місцевою владою. Кошти від розміщення облігацій, які отримує емітент, можуть залучатися для фінансування бюджету розвитку місцевих рад.

Очікується, що розміщення муніципальних облігацій може стати одним із джерел фінансування відновлення українських громад після війни.

На сьогодні в Україні знаходяться в обігу випуски Київської, Харківської та Львівської міських рад, загальною номінальною вартістю понад 3,1 млрд грн.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd