Новини закордонних ринків

Американські індекси зросли у понеділок

S&P 500 додав 0,2%, високотехнологічний Nasdaq зріс на 0,3%, а індекс Dow Jones зріс на 0,1%.

На Уолл-Стріт продовжили переважати надії на те, що Федеральна резервна система США завершила цикл посилення грошово-кредитної політики.

Тим часом індекс Nasdaq вперше із січня цього року демонструє зростання сім торгових днів поспіль. Своєю чергою, S&P 500 та Dow Jones ростуть шостий день поспіль, вперше з червня та липня відповідно.

Ринки Азіатсько-Тихоокеанського регіону знижуються

Широкий індекс акцій Азії (за винятком Японії) MSCI AC втратив сьогодні 1,2%, японський Nikkei впав на 1,3%, південнокорейський Kospi скоротився на 2,8%, сінгапурський STI втратив 0,4%, а китайський Shanghai Composite та гонконгський Hang Seng подешевшали на 0,3% та 1,6% відповідно.

Все через неоднозначні торгові дані з Китаю, а також чергове підвищення процентних ставок Резервним банком Австралії.

Експорт Китаю у жовтні продовжив знижуватися

За даними Головного митного управління країни, минулого місяця експорт із Китаю знизився на 6,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Опитані Reuters економісти очікували на зниження китайського експорту на 3,3%.

При цьому імпорт Китаю несподівано зріс на 6,4% за підсумками жовтня, порівняно з прогнозованим зниженням на 4,8%.

Низький світовий попит на китайські товари та слабкий внутрішній попит призвели до зниження загального обсягу торгівлі Китаю.

Проте друга за величиною економіка світу зросла на 4,9% за підсумками третього кварталу 2023 року, перевищивши очікування аналітиків та утримуючи Китай на шляху до офіційного цільового показника зростання 5% цього року.

Інвестори активно купують американські акції

За даними Goldman Sachs, минулого тижня керуючі фондами купували американські акції найшвидшими темпами за останні два роки. Все це на тлі очікувань, що ФРС закінчила цикл підвищення ставки.

При цьому найбільший попит мали цінні папери технологічних компаній, а також представників споживчого сектору.

Згідно з звітом Morgan Stanley, у жовтні керуючі фондами продовжили продавати китайські акції. Сума продажів за підсумками минулого місяця становила близько $3 млрд.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd