Новини закордонних ринків

Фондові індекси США зросли у четвер

S&P 500 додав 1,9%, високотехнологічний Nasdaq зріс на 1,8%, а індекс Dow Jones зріс на 1,7%.

Все через очікування, що зростають, щодо того, що Федеральна резервна система США, ймовірно, завершила кампанію з підвищення відсоткових ставок.

За даними CME FedWatch Tool, близько 85% учасників ринку очікує, що ФРС США більше не підвищуватиме процентні ставки.

Сьогодні Волл-стріт уважно стежитиме за виходом звіту із зайнятості в несільськогосподарському секторі США.

Ринки Азії також зростають

Широкий індекс акцій Азії (за винятком Японії) MSCI AC Asia ex Japan Index виріс сьогодні на 1,5%, японський Nikkei додав 1,1%, південнокорейський Kospi збільшився на 1,1%, сінгапурський STI подорожчав приблизно на 2%, а китайський Shanghai Composite та гонконзький Hang Seng зросли на 0,7% та 2,2% відповідно.

Сьогоднішнє зростання на ринках Азії було підтримане ринковим ралі в США та в усьому світі.

Акції Apple впали через слабкі прогнози та скорочення виторгу

За підсумками вчорашніх торгів капіталізація виробника iPhone знизилася приблизно на 3%. Папери Apple впали, попри те, що компанія повідомила про квартальні фінансові результати, які перевершили очікування Волл-стріт.

Все через уповільнення продажів Apple порівняно з минулим роком, а також обережні прогнози компанії на поточний квартал через складну економічну ситуацію в усьому світі.

У третьому кварталі 2023 року виторг компанії склав $89,5 млрд, що виявилося кращим за прогнози аналітиків у $89,28 млрд, але на 1% нижче, ніж за той же період минулого року.

Проте, незважаючи на падіння продажів, чистий прибуток Apple за квартал зріс майже на 11% у річному обчисленні, до $22,96 млрд, або $1,46 на акцію, перевищивши прогнози $1,39 на акцію.

У Apple очікують, що виторг компанії в останньому кварталі цього року залишиться практично на тому ж рівні, що рік тому. У компанії аргументували це тим, що четвертий квартал 2023 року на тиждень коротший, ніж торік.

Акції представників сектору сонячної енергетики падають, оскільки відсоткові ставки, що зростають, впливають на попит

З початку року Invesco Solar ETF, який відстежує вартість акцій американських компаній, що працюють у сфері сонячної енергетики, знизився приблизно на 40%.

Експерти пов'язують це зі збереженням складних ринкових умов для галузі. Кількість замовлень та установок сонячних панелей скорочується на тлі сильного впливу високих процентних ставок на поведінку споживачів.

На галузь також негативно вплинули зміни у законодавстві у Каліфорнії (США): суму грошової компенсації власникам сонячних панелей за надмірну генерацію енергії було знижено.

Окрім цього, падіння попиту в Європі також впливає на результати американських компаній, які займаються сонячною енергією. Цього року попит з боку європейських споживачів упав на тлі надмірної пропозиції та жорсткої конкуренції з боку китайських виробників.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd