Новини закордонних ринків

Американські індекси зросли у вівторок

S&P 500 додав 0,7%, високотехнологічний Nasdaq зріс на 0,9%, а індекс Dow Jones зріс на 0,6%.

Зростання основних фондових індексів США відбулося на тлі публікації сильних квартальних фінансових звітів багатьох великих американських компаній, серед яких Microsoft,Visa, Verizon, General Electric, Coca-Cola та 3M.

На настрої учасників ринку також вплинули нові економічні дані: зведений індекс ділової активності (PMI) США у вересні зріс до 51 — це найвище значення з липня поточного року.

Ринки Азії в основному зростають

Широкий індекс акцій Азії (за винятком Японії) MSCI AC Asia ex Japan Index виріс сьогодні на 0,7%, японський Nikkei додав 1,2%, сінгапурський STI збільшився на 0,1%, китайський Shanghai Composite та гонконгський Hang Seng зросли на 0 ,5% та 1,6% відповідно, а південнокорейський Kospi знизився на 0,4%.

Все через нові ознаки, що вказують на збільшення стимулюючих заходів для підтримки економіки з боку Пекіна. За даними Reuters, влада країни збирається випустити держоблігації на трильйон юанів ($136,5 млрд).

З іншого боку, зростання азіатських фондових індексів стримували свіжі економічні дані з Австралії: рівень інфляції в країні в третьому кварталі 2023 року склав 5,4% — вище за очікування опитаних Reuters економістів.

Microsoft повідомила про зростання виручки і прибутку вище за очікування

За підсумками третього кварталу 2023 року виручка компанії склала $56,5 млрд, значно перевищивши очікування Уолл-стріт у $54,5 млрд. Прибуток Microsoft у розрахунку на акцію також виявився вищим за прогнози аналітиків, склавши $2,99 проти очікувань у $2,65.

Сильним квартальним фінансовим результатам компанії сприяло бурхливе зростання хмарного бізнесу Microsoft: прибутки від хмарних послуг Azure за квартал зросли на 29%.

У ході розширених торгів у вівторок акції компанії зросли приблизно на 4,5%.

Акції Alphabet знижуються через уповільнення зростання хмарного бізнесу компанії

За підсумками вчорашньої торгової сесії капіталізація Alphabet (материнська компанія Google) впала більш ніж на 6%.

Інвесторів засмутило уповільнення темпів зростання хмарного бізнесу компанії. У третьому кварталі 2023 року цей напрямок показав зростання на 22,5% порівняно з 28% у попередньому кварталі.

Проте загальна виручка і прибуток Alphabet виявилися кращими за очікування аналітиків. За підсумками останнього кварталу прибуток компанії з розрахунку на акцію склав $1,55 проти прогнозу в $1,45. Виторг Alphabet зріс до $76,7 млрд при очікуваннях зростання продажів майже до $76 млрд.

Найбільший у світі суверенний фонд добробуту втратив $34 млрд

Фонд національного добробуту Норвегії з активами приблизно на $1,4 трлн повідомив про збитки 2,1% за підсумками третього кварталу 2023 року.

У звіті організації йдеться про те, що квартальні збитки відбулися на тлі зниження вартості всіх класів активів, у тому числі нерухомості.

При цьому особливо негативно вплинули на прибутковість акції представників технологічної та промислової галузей, а також споживчого сектору.

Наприкінці третього кварталу акції становили 70,6% інвестицій фонду.

Востаннє Фонд національного добробуту Норвегії повідомляв про квартальні збитки рік тому.

    ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
    зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
    Регистрация
    asd