Непогашені борги американців за споживчими кредитами вперше перевищили $17 трлн

Загальний споживчий борг у США досяг нового максимуму у $17,05 трлн за підсумками першого кварталу 2023 року.

Про це повідомляє CNBC з посиланням на дані Федеральної резервної системи (ФРС).

З початку року непогашена сума з усіх видів споживчих кредитів зросла на $150 млрд.

Зростання заборгованості сталося навіть попри різке зниження нових іпотечних кредитів. У першому кварталі іпотечне кредитування, включно з рефінансуванням, становило $323,5 млрд, що є найнижчим показником з другого кварталу 2014 року.

Нові житлові кредити досягли піка $1,22 трлн у другому кварталі 2021 року і з того часу знижуються зі зростанням процентних ставок.

До пандемії ФРС знижував ставки, що дозволяло брати дешевші кредити для рефінансування наявних. Дані ФРС показують, що близько 14 млн іпотечних кредитів (67% від усіх іпотечних кредитів) було рефінансовано в період пандемії з березня 2020 року до кінця 2022 року.

Але політика ФРС щодо підвищення ставки для боротьби з інфляцією призвела до того, що період дешевих кредитів під низькі відсотки закінчився, що призвело до зростання іпотечного боргу до $12 трлн на кінець першого кварталу.

"Бум рефінансування іпотечних кредитів закінчився, але його вплив відчуватиметься в найближчі десятиліття", – заявив Ендрю Хоуаут, директор з досліджень у галузі домогосподарств та державної політики у ФРС Нью-Йорка.

Також, за даними ФРС, борг за студентськими кредитами зріс до $1,6 трлн, а автокредити зросли до $1,56 трлн.

Для довідки:

Загальний споживчий борг – це загальна сума заборгованостей, накопичених фізичними особами (споживачами) за кредитами, позиками, іпотекою та іншими формами кредитного обслуговування. Це включає всі непогашені зобов'язання споживачів перед кредиторами та фінансовими установами.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd