НБУ знову надав банкам готівкову валюту на $100 мільйонів та 20 мільйонів євро

Національний банк втретє здійснив операції з обміну безготівкової валюти банків на готівкову валюту для підкріплення кас банківських установ.

Онлайн чи готівка: як краще переказувати гроші Про це йдеться в повідомленні НБУ.

«19 вересня втретє було проведено операції з системно важливими банками з обміну готівкової валюти на безготівкову. До обміну НБУ запропонував $100 млн та 100 млн євро», — сказано в повідомленні.

Результати операцій:

  • з обміну доларів: участь взяли 11 із 14 системно важливих банків. Була затребувана майже вся сума;
  • з обміну євро: участь взяв один банк із 14 системно важливих, який обміняв 20 млн євро.

Готівкова іноземна валюта надійде до кас банків вже найближчими днями.

«Звертаємо увагу, що підкріплення Національним банком кас банків готівковою валютою жодним чином не впливає на міжнародні резерви України. Водночас це допомагає банкам задовольнити попит їхніх клієнтів на готівкову валюту, доки не будуть вирішені певні логістичні складнощі під час завезення банками готівкової валюти з-за кордону в умовах повномасштабної війни», — підкреслили в Нацбанку.

Зазначимо, що у Нацбанку наголосили, що проблема з нестачею готівкової валюти в касах окремих банків є тимчасовою. Вона виникла через ситуативні логістичні труднощі з доставкою готівкових доларів з-за кордону і має вирішити найближчим часом.

НБУ проводитиме операції з обміну готівкової валюти на безготівкову, поки це буде необхідно, а також рекомендує банкам збільшити обсяги завезення готівкової валюти, щоб запобігти виникненню таких труднощів у майбутньому.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd