НБУ змінив графік проведення тендерів з рефінансування терміном до року: нові умови

Нацбанк України змінив графік проведення тендерів з надання рефінансування терміном до одного року.

Система управління НБУ вимагає покращень - чому так і що потрібно робитиЗа даними прес-служби регулятора, з 18 квітня частоту проведення тендерів з рефінансування терміном до року буде знижено до одного разу на тиждень. Як наголошується в повідомленні НБУ, такі тендери з рефінансу, що проводилися донедавна щодня, з поточного тижня відбуватимуться щоп’ятниці.

Водночас, додають у Нацбанку, у разі потреби тендери з надання кредитів рефінансування можуть оголошуватися і в інші дні тижня.

За словами заступника голови НБУ Юрія Гелетія, українська банківська система успішно пройшла «краш-тест» і навіть у нинішніх важких умовах залишається стабільною.

«З початку війни ліквідність банківської системи зросла більш ніж на 50 млрд гривень і зараз перевищує 200 млрд гривень», – зазначають у Нацбанку.

Подібний обсяг ліквідності, за словами Юрія Гелетія, дозволяє банківським установам:

  • підтримувати операції клієнтів у межах наявних коштів;
  • надавати клієнтам кредитну підтримку, необхідну для відновлення економіки.

Заступник голови Нацбанку нагадує, що у перші дні війни попит на кредити рефінансування з боку банків був значним, то сьогодні фінустанови достроково їх погашають.

«З огляду на це Нацбанк вирішив знизити частоту проведення тендерів з надання рефінансування терміном до одного року», – зазначив Юрій Гелетій.

Варто зазначити, що 24 лютого на тлі запровадження воєнного стану НБУ запровадив додатковий інструмент, спрямований на підтримку ліквідності банків. Йдеться про рефінансування до одного року з можливістю продовження ще на один рік.

Нагадаємо, 25 березня в рамках тендерів щодо підтримки ліквідності українські банки залучили рефінансування НБУ на суму 2,25 млрд гривень.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd