НБУ затвердив стратегію валютної лібералізації та повернення до інфляційного таргетування

Національний банк 29 червня затвердив Стратегію пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу і повернення до інфляційного таргетування.

Це було одним зі структурних маяків у межах програми розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом, який потрібно було виконати до кінця червня, повідомляє НБУ, передає Financial Club.

Стратегія, попередньо погоджена з експертами МВФ, складається з трьох основних напрямів: пом'якшення валютних обмежень, перехід до більшої гнучкості курсу та повернення до принципів інфляційного таргетування.

Коротку публічну версію стратегії НБУ опублікує 7 липня. В ній кожен із цих трьох напрямів буде містити загальний опис послідовності етапів, ключових пріоритетів, принципів та належних передумов реалізації стратегії.

Кроки з реалізації стратегії прив'язуватимуться не до конкретних дат, а до формування визначених нею передумов.

Під час реалізації стратегії НБУ враховуватиме результати аналізу ефективності попередніх кроків та потенційного впливу змін, які планується реалізувати за одним напрямом, на зміни за іншими напрямами, а також на інші аспекти макроекономічної політики (зокрема, на фіскальну позицію та боргову стійкість).

Курсова стійкість залишатиметься важливим елементом досягнення цілей НБУ, тож він зберігатиме жорсткі монетарні умови шляхом підтримання достатньо високого рівня процентних ставок у реальному вимірі. Це забезпечуватиме високу привабливість гривневих активів і у такий спосіб дасть змогу мінімізувати ризики для курсової стійкості.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd