НБУ відклав перехід на нове покоління СЕП

Національний банк 1 квітня 2023 року перейде на нове покоління системи електронних платежів НБУ на базі міжнародного стандарту ISO 20022 та в цілодобовому режимі.

Виплата допомоги від держави через СЕП на період карантину буде  безкоштовною — НБУ — Мінфін

«До війни ми планували перейти на новий стандарт із 20 серпня 2022 року. Зважаючи на об’єктивні причини та дію воєнного стану, Національний банк відтерміновує перехід на нове покоління СЕП, щоб дати учасникам системи більше часу на доопрацювання їхніх автоматизованих систем та перебудови бізнес-процесів», – зазначив заступник Голови НБУ Олексій Шабан.

Крім того, перехід на ISO 20022 разом із упровадженням IBAN створюють технологічне підґрунтя для приєднання України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA) та реалізації сервісу миттєвих платежів в Україні, зазначили в регуляторі.

Нагадаємо, у період дії воєнного стану в Україні скасовані cвяткові дні, передбачені Кодексом законів про працю України. Тож, святковий день 24 серпня – День Незалежності України, що припадає на середу, є звичайним робочим днем, зокрема для банківської системи.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd