НБУ та Мінфін анонсували перезапуск ринку ОВДП

Національний банк планує у 2023 році запустити внутрішній борговий ринок, оцінити потребу фінустанов у докапіталізації, якість їх активів, сконцентруватися на забезпеченні безперервної роботи.

Нацбанк і Мінфін анонсували перезапуск ринку ОВДП (оновлено) « Новини |  Мобільна версія | Бізнес.Цензор.НЕТ Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний у ході дискусії Центру економічної стратегії.

«Наступного року нам потрібно об'єднати спільні зусилля з Мінфіном, щоб запустити внутрішній борговий ринок та використати максимально потенціал української економіки для фінансування бюджетного дефіциту, успішно пройти моніторингову програму МВФ та „відкрити двері“ для великої програми», — сказав Пишний.

Міністр фінансів Сергій Марченко під час цієї дискусії підтвердив намір спільно з Нацбанком перезавантажити та активізувати ринок внутрішніх державних запозичень, визначити їхню ринкову ставку та шлях до неї, щоб забезпечити 100% роловер у наступному році та мінімізувати викуп ОВДП Нацбанком, бажано, звівши його до нуля.

«Останнім часом у нас є розуміння, як ми це робитимемо. Хочу подякувати Нацбанку за розуміння. Ми шукаємо різного роду варіанти, щоб перезапустити фактично ринок облігацій», — зазначив міністр.

Марченко констатував, що варіант фінансування бюджету населенням та бізнесом за ставками, нижчими від ринкових, який, наприклад, працював у США під час Другої світової війни, в Україні частково працював на початку розв'язаної Росією повномасштабної війни, але зараз вже не працює.

«Ми змушені використовувати інструмент монетарної трансмісії, вилучаючи зайву готівкову масу з ринку, ми тут працюємо паралельно з Нацбанком України. Крім функції банального фінансування дефіциту, ми вважаємо, що ми маємо бути партнерами та координувати нашу спільну політику з Нацбанком, при цьому зберігаючи нашу незалежність у частині визначення політики, формування попиту та пропозиції», — заявив голова Мінфіну.

Нагадаємо, раніше голова НБУ Андрій Пишний заявляв, що підвищення нормативів обов’язкового резервування для банків з одночасним ухваленням рішення про включення ОВДП до покриття обов'язкових резервів дозволить Міністерству фінансів залучити від продажу облігацій додатково мінімум 50 млрд грн.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd