НБУ розширив коридор процентних ставок за монетарними операціями з банками

Нацбанк розширив коридор процентних ставок за монетарними операціями з банками для того, щоб створити додатковий простір для пожвавлення міжбанківського ринку.

НБУ изменит тарифы для банков и инкассаторов | PSM7.COM Про це під час монетарного брифінгу в НБУ заявив голова Кирило Шевченко.

З червня ставка для кредитів рефінансування дорівнюватиме обліковій ставці плюс 2 в. п.«, а для депозитних сертифікатів — обліковій ставці мінус 2 в. п.».

«Ми очікуємо, що уряд та банки адекватно відреагують на зміну облікової ставки відповідним підвищенням ставок за ОВДП та депозитами», — заявив Шевченко.

Належна реакція ринкових ставок на рішення щодо облікової ставки збільшить привабливість гривневих активів, зокрема ОВДП, що убезпечить заощадження та доходи громадян від інфляції.

«Збільшення привабливості гривневих заощаджень сприятиме зменшенню попиту на валютному ринку. Це дасть змогу уникнути подальшого накопичення дисбалансів, знизити тиск на міжнародні резерви України та поступово вирішити проблему множинності валютних курсів», — пояснив очільник НБУ.

Нагадаємо, 2 червня 2022 року правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 10% річних до 25%.

В депозитному огляді, за останні 2 тижні ставки за вкладами у гривні впали у 3 невеликих банках із депозитним портфелем менше 2 млрд грн. У 2 фінустановах зросла дохідність коротких вкладів — на 3 та 6 місяців.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd