НБУ розробив вимоги до функціонування системи кіберзахисту в банківській системі України

Національний банк України розробив вимоги до функціонування системи кіберзахисту в банківській системі України, а також актуалізував для банків критерії та порядок віднесення до об’єктів критичної інформаційної інфраструктури.

НБУ запроваджує додаткові заходи для запобігання непродуктивному відтоку  капіталу

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зокрема, Національний банк унормував питання організації і забезпечення кіберзахисту в банківській системі України та визначив:

  • основні засади функціонування системи кіберзахисту;
  • принципи забезпечення інформаційного обміну між Центром кіберзахисту Національного банку і банками України;
  • вимоги щодо заходів із забезпечення кіберзахисту об’єктів критичної інформаційної інфраструктури;
  • вимоги щодо проведення незалежного аудиту інформаційної безпеки банків.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 12 серпня 2022 року № 178 "Про затвердження Положення про організацію кіберзахисту в банківській системі України та внесення змін до Положення про визначення об’єктів критичної інфраструктури в банківській системі України".

Цей документ розроблений на виконання вимог Закону України "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України" та з урахуванням Стратегії кібербезпеки України, затвердженої Указом Президента України від 26 серпня 2021 року № 447/2021.

Зазначимо, раніше у НБУ повідомили, що 24 серпня у День Незалежності України банки та система електронних платежів (СЕП) працюватимуть у звичайному режимі.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd