НБУ провів першу операцію з обміну готівкового долара на безготівковий: банки купили майже $100 млн

Національний банк 7 вересня провів першу операцію з обміну готівкового долара на безготівковий.

Заява Правління НБУ про терор проти українських реформаторів НБУ запропонував $100 млн готівкою, і фактично вся сума була куплена банками. Про це повідомляє пресслужба регулятора у Telegram.

В угоді взяли участь 12 із 14 системно важливих банків. Вже найближчим часом вони зможуть поповнити свої каси валютою та задовольнити попит клієнтів.

Системно важливими банками є А-Банк, Альфа-Банк (Сенс банк), Кредобанк, ОТП Банк, Ощадбанк, банк «Південний», Приватбанк, ПУМБ, Райффайзен Банк, ТАСкомбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, УкрСиббанк, Універсал Банк.

Наступна операція обміну готівкової валюти на безготівкову відбудеться у понеділок, 12 вересня. На цей раз банкам буде запропоновано до обміну готівковий євро.

У Нацбанку наголосили, що проблема з нестачею готівкової валюти в касах окремих банків є тимчасовою. Вона виникла через ситуативні логістичні труднощі з доставкою готівкових доларів з-за кордону і має вирішити найближчим часом.

НБУ проводитиме операції з обміну готівкової валюти на безготівкову, поки це буде необхідно, а також рекомендує банкам збільшити обсяги завезення готівкової валюти, щоб запобігти виникненню таких труднощів у майбутньому.

«Операції з обміну готівкової валюти на безготівкову між Національним банком і банками ніяк не впливатимуть на обсяг міжнародних резервів України», — додав регулятор.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd