НБУ прогнозує зниження облікової ставки до кінця року ще на 1-2%

У Комітеті з монетарної політики Національного банку бачать можливість для додаткового пом’якшення процентної політики. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

Умовою для цього має стати успішна адаптація учасників ринку до нового валютного режиму та відсутність помітного погіршення балансу ризиків.

Зокрема, більшість членів Комітету очікують зниження облікової ставки на 1 в.п. до 15% у грудні з відповідним коригуванням інших ставок НБУ за операціями з банками.

Натомість кілька членів КМП бачать передумови для суттєвішого зниження облікової ставки та інших ставок за операціями НБУ з банками — на 2 в.п.

Водночас у Комітеті погоджуються, що простір для пом’якшення процентної політики в 2024 році наразі видається обмеженим, ураховуючи плани щодо валютної лібералізації та очікуване певне пришвидшення інфляції в наступному році.

Однак кілька членів КМП припустили, що НБУ може переглянути прогноз облікової ставки в новому прогнозному циклі в січні в разі позитивних змін у балансі ризиків для курсової стійкості та цінової динаміки.

«Підґрунтям для цього може бути, зокрема, підтвердження ритмічності надходження міжнародної допомоги, поліпшення очікувань і більша, ніж очікується зараз, збалансованість валютного ринку. Такий розвиток подій дасть змогу рухатися в бік подальшого зниження процентних ставок», — наголосили в НБУ.

Нагадаємо, Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку до 16% річних із 27 жовтня та водночас залишив незмінними процентні ставки за своїми операціями з банками.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd