НБУ покращив прогноз зростання ВВП з 0,3% до 2% у 2023

Національний банк покращив прогноз зростання ВВП з 0,3% до 2% у 2023 році.

Про це йдеться у повідомленні НБУ, передають Українські Новини.

"З огляду на швидке відновлення енергетичної системи, а також м'яку фіскальну політику прогноз економічного зростання у 2023 році поліпшено з 0,3% до 2,0%. За реалізації припущень про безпекову ситуацію суттєвих дефіцитів електроенергії надалі не передбачається, за винятком локальних та ситуативних дефіцитів у другому півріччі. Водночас збільшення видатків бюджету на тлі значних обсягів міжнародної фінансової допомоги підтримає економічну активність та споживання", - йдеться у повідомленні.

Зниження безпекових ризиків із наступного року, що припускається в базовому сценарії прогнозу НБУ, сприятиме прискоренню економічного зростання – до 4,3% у 2024 році та до 6,4% у 2025 році.

Так, деокупація територій і повноцінне відкриття чорноморських портів дадуть змогу поступово збільшити промислове виробництво та наростити врожаї.

Крім того, очікується розширення внутрішнього попиту завдяки поверненню частини вимушених мігрантів.

Чистий приплив валюти в Україну зберігається завдяки суттєвим обсягам міжнародної допомоги.

У 2023 році очікується значний дефіцит поточного рахунку.

"Це, зокрема, пов’язано зі збільшенням імпорту на тлі поступового відновлення внутрішнього попиту, витратами значної кількісті вимушених українських мігрантів за кордоном та все ще стриманим експортом внаслідок зниження врожаїв та обмеженості логістичних шляхів. Водночас надходження міжнародної допомоги компенсуватиме ці чинники", - повідомляють в Нацбанку.

Загалом у цьому році обсяг надходжень від міжнародних партнерів може перевищити 42 млрд доларів.

Надходження від партнерів, зокрема, сприятимуть зростанню міжнародних резервів до більш ніж 35 млрд доларів наприкінці цього року.

Це посилить спроможність НБУ й надалі підтримувати курсову стійкість та поступово пом’якшувати валютні обмеження.

Із 2024 року нарощування експортних потоків та поступове повернення вимушених мігрантів додому сприятимуть скороченню дефіциту поточного рахунку, який, однак, і надалі перекриватиметься значними обсягами зовнішнього офіційного фінансування.

Це дозволить зберігати обсяг міжнародних резервів на відносно комфортному рівні.

Нагадаємо, у 2022 році реальний валовий внутрішній продукт зменшився на 29,1% порівняно з 2021 роком (у постійних цінах 2016 року) до 5 191,028 млрд гривень (у фактичних цінах) (без урахування тимчасово окупованої території Автономної республіки Крим та м. Севастополя).

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd