Національний банк погіршив прогноз зростання міжнародних резервів з 57,6 млрд доларів до 53,7 млрд доларів за результатами 2025 року.
Про це повідомили в НБУ.
Окрім того, погіршено прогноз по резервам на майбутні роки.
Так, на кінець наступного року очікується, що резерви становитимуть 44,7 млрд доларів проти 46,8 млрд доларів раніше.
На кінець 2027 року резерви можуть скласти 45,2 млрд доларів, тоді як раніше прогнозувалася цифра в 48,6 млрд доларів.
Заступник голови НБУ Юрій Гелетій на пресбрифінгу пояснив, що прогноз резервів зменшено через низку факторів.
"Щодо резервів скорочення на 4 млрд доларів, порівняно із попереднім прогнозом, пов'язане перш за все з вищим попитом на імпортні товари на тлі ширшого дефіциту бюджету, а також меншими обсягами експорту через ситуацію з врожаями та скасуванням пільгового режиму торгівлі з ЄС", – пояснив заступник голова НБУ.
У квітні поточного року Національний банк покращив прогноз зростання міжнародних резервів з 40,5 млрд доларів до 57,6 млрд доларів за результатами 2025 року.
Нагадаємо, станом на 1 липня 2025 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 45 065,6 млн доларів, в червні вони збільшилися на 1,2%.
У 2024 міжнародні резерви виросли на 8% до 43,8 млрд доларів.
У 2023 році міжнародні резерви України зросли на 42% до 40,5 млрд доларів.
У 2022 році міжнародні резерви скоротилися на 7,9% до 28,5 млрд доларів.
2021 року міжнародні резерви зросли на 6% до 30,941 млрд доларів.