НБУ планує продавати військові облігації зі ставкою 23,5% на вторинному ринку

НБУ вже підготовив і протестував механізм продажу 30-річних ОВДП з плаваючою ставкою зі свого портфелю на вторинному ринку, але не хоче конкурувати з Міністерством фінансів.

Військові облігації: Мінфін залучив на аукціоні лише 810 мільйонів — Мінфін Про це повідомив під час Валютного форуму-2022 директор департаменту відкритих ринків НБУ Олексій Лупін.

«Ми вже підготували і протестували всі механізми… Ідея була для покращення монетарної трансмісії продавати облігації на біржі… Є ідея, що Нацбанк буде ставити двосторонні котирування — купівля і продаж. І можно буде одночасно і купити ці папери по ціні трошки вище номіналу, і продати їх Національному банку по ціні нижче номіналу», — розповів Олексій Лупін.

Але він нагадав, що в цього проєкту є й негативний бік — це конкуренція з Міністерством фінансів. Якщо НБУ почне продавати цінні папери з дохідністю 25%, навряд чи хто піде на аукціони Міністерства фінансів купувати облігації під 10%.

«Тому у нас цей механізм готовий. Ми дивимось уважно на Мінфін. Мінфін повільно, але рухається в нужному напрямку», — зазначив Лупін.

Нагадаємо, що на аукціоні 26 липня Міністерство фінансів України розмістило військові облігації понад 9,8 млрд грн (в еквіваленті). При цьому Мінфін підвищив ставки за річними облігаціями до 16%.

7 червня Кабмін схвалив постанову, згідно з якою дохідність військових облігацій, що купуються НБУ, було прив'язано до середнього значення облікової ставки.

Тобто фактично ставка за держоблігаціями, викупленими НБУ, становить 23,5% річних, оскільки облікову стаку в червні було піднято з 10% до 25% річних.

Зараз регулятор готується перепродувати ці папери на вторинному ринку.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd