НБУ перерахував до держбюджету 38,6 млрд грн зі свого прибутку

Національний банк України перерахував 38,64 млрд грн зі свого прибутку до розподілу за 2023 рік до державного бюджету.

Про це повідомив у Фейсбуку голова Національного банку України Андрій Пишний.

За його словами, загальна сума, яку НБУ спрямував до бюджету під час повномасштабної війни вже перевищує 129 млрд грн.

«Варто сказати, що одержання прибутку не є метою діяльності Національного банку, наше завдання забезпечувати цінову та фінансову стабільність. Власне макроекономічні показники минулого року добре ілюструють, що з цими завданнями ми впоралися – відчутне зниження інфляції, стійка, прибуткова та функціональна банківська система, достатні міжнародні резерви, контрольована ситуація на валютному ринку», - наголосив Пишний.

Після забезпечення визначеного законом рівня загальних резервів НБУ направляємо прибуток до Держбюджету. Під час війни, зазначив керівник Нацбанку, це набуває особливої ваги, бо наразі ці кошти – частина бюджету оборони країни. Заповнити його надзвичайно складно, а тому значення кожного внутрішнього ресурсу зростає в рази.

«Нехай цей внесок НБУ також ще на крок наблизить нашу країну до Перемоги, а над розвитком економіки та повноцінним її відновленням ми уже працюємо», - резюмував очільник НБУ.

Нагадаємо, сума податку на прибуток і дивідендів за 2023 рік, яку ПриватБанк перерахував до держбюджету, сягнула майже 50 млрд грн.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd