НБУ переглянув валютні обмеження. Що зміниться

З 10 травня 2022 року набирає чинності низка змін, що, зокрема, стосуються валютних обмежень. Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Правління НБУ ухвалило рішення про часткову зміну розподілу вертикалей  підпорядкуванняНизка змін, що, зокрема, стосуються таких питань:

  • транскордонні перекази

Іноземним інвесторам дозволено переказувати за кордон кошти, що будуть отримані після 1 квітня 2023 року у зв’язку з проведеною виплатою погашення або сплатою доходу за ОВДП України згідно з умовами їх розміщення.

Практична реалізація цієї норми спрятиме підвищенню зацікавленості нерезидентів у купівлі ОВДП, зокрема за кошти, отримані від планових погашень та виплат доходу.

Також Нацбанк дозволив здійснювати перекази за кордон з метою виплати аліментів.

  • розрахунки за кордоном

Тимчасово заборонені розрахунки за кордоном з метою купівлі цінних паперів, акцій, облігацій та сплати брокерських послуг за цими операціями, що здійснюються з використанням карток, емітованих українськими банками.

Відповідні зміни спрямовані обмежити непродуктивний відплив капіталу та захистити міжнародні резерви України.

Звертаємо увагу, що зміни не стосуються використання платіжних карток за кордоном та в Україні для розрахунків із метою оплати вартості будь-яких інших товарів, робіт та послуг. Вони й надалі можуть здійснюватися без обмежень;

  • операції НБУ з продажу та купівлі валюти

Нацбанк припиняє проведення щоденних безготівкових операцій із купівлі-продажу валюти в євро та проводитиме такі операції виключно в доларах.

Вони здійснюватимуться як на умовах «тодˮ (у звичайному режимі), так і на умовах «томˮ (лише з метою задоволення потреб оборони). Нагадуємо, що до початку повномасштабного нападу Росії на Україну центробанк проводив операції з купівлі-продажу валюти з банками лише в доларах.

Також визначено, що банк матиме змогу проводити операції з Нацбанком із купівлі та продажу іноземної валюти у випадку, якщо упродовж 10 календарних днів, що передують дню звернення до НБУ, він жодного разу не порушував ліміт загальної довгої відкритої валютної позиції.

Крім того, Національний банк унормував низку інших питань, зокрема дозволив громадянам продавати банківські метали з фізичною поставкою або без фізичної поставки банкам.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd