НБУ підтвердив плани посилити контроль за поверненням валютної виручки

Національний банк України (НБУ) справді розглядає можливість скорочення терміну повернення валютної виручки експортерами, однак лише для певних галузей та товарів, які визначатиме Кабінет міністрів.

Про це у пресслужбі НБУ повідомили у коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

«Наразі розглядається питання зменшення граничних термінів розрахунків щодо експортних операцій для окремих товарів та галузей з метою мінімізації ризиків неповернення валютної виручки. Водночас ухвалення такого рішення потребує подання до НБУ рекомендацій з боку Кабінету міністрів України, згідно із законом про валюту», — підтвердили в НБУ.

За оцінками Нацбанку, обсяг неповерненого валютного виторгу з початку повномасштабного вторгнення рф становить близько $8 млрд і чинить «відчутний вплив на платіжний баланс». У Нацбанку уточнили, що йдеться не лише про виручку від експорту зернових, а й про неповернену валютну виручку в цілому.

Регулятор пояснив, що згідно із законом про валюту НБУ може встановлювати граничні терміни розрахунків за експортно-імпортними операціями в цілому для всіх суб'єктів, але при цьому не має повноважень встановлювати винятки та особливості за граничними термінами для окремих товарів або галузей економіки.

«Встановлювати скорочені (що відрізняються від загальних) терміни розрахунків за операціями з експорту окремих товарів НБУ може лише за поданням Кабміну», — наголосили у Нацбанку.

Там пояснили, що саме уряд має можливості та наділений повноваженнями визначати пріоритети, ґрунтуючись на аналізі пропозицій профільних міністерств, зокрема з огляду на виробничий цикл, особливості логістики за окремими товарами/галузями економіки та особливості здійснення зовнішньоекономічної діяльності окремими категоріями бізнесу в умовах військового стану.

У Нацбанку додали, що для протидії «чорному експорту» регулятор вже посилив дисципліну банків щодо валютного нагляду за такими операціями, а також зміцнив комунікацію з Державною податковою службою та Державною митною службою.

Раніше Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку закликав Кабінет міністрів та Національний банк відмовитись від наміру зменшити термін повернення валютної виручки для експортерів зі 180 до 90 днів.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd