НБУ оновив Положення про ліцензування банків: що змінилося

НБУ оновив Положення про ліцензування банків, повідомляє Banker.ua із посиланням на прес-службу регулятора.

НБУ пом`якшує регуляторні вимоги до банків, у т.ч. щоб стимулювати  кредитування - FINBALANCE

Відповідно до постанови Правління Нацбанку № 155, з 23 липня НБУ приймає від банків документи як у паперовому, так і в електронному вигляді.

Крім того, нові норми визначають випадки, коли НБУ має право наполягати на наданні юрособою, яка набуває або збільшує суттєву участь у банку, документів для підтвердження того, що кошти, які будуть вноситись до капіталу банку, розміщені на рахунках у фінустановах у безготівковій формі.

Також постанова визначає випадки, коли фізособа, яка бере або збільшує суттєву участь у банку, може не подавати до НБУ описані вище документи.

Оновлення Положення про ліцензування банків передбачає розширення списків ознак небездоганної ділової репутації фізичних та юридичних осіб.

Серед юросіб з небездоганною репутацією зазначаються ті, що зареєстровані або є податковими резидентами країн-агресорів, а також перебувають на їхній території; особи, які внесені до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності.

Плюс ознаками небездоганної репутації юрособ є публічні обтяження, заборона на торгівлю цінними паперами або зупинення розміщення акцій у зв’язку з визнанням недобросовісної емісії та володіння істотною участю у фінансовій установі, у тому числі й іноземній, віднесеній до категорії неплатоспроможних.

Що ж до фізосіб, то до списку потрапили громадяни, платники податків та мешканці держав-агресорів, а також ті, хто був звільнений з посади судді, прокурора, працівника правоохоронних органів, держслужби чи служби в органах місцевого самоврядування у зв’язку із притягненням до дисциплінарної відповідальності.

Серед ознак небездоганної репутації фізособи згадуються також застосування щодо нього дисциплінарного стягнення у вигляді позбавлення права на адвокатську, нотаріальну діяльність, діяльність приватного виконавця чи арбітражного управляючого.

Також у переліку набуття законної сили рішенням суду стосовно особи за порушення вимог антикорупційного законодавства, законодавства з питань фінмоніторингу та законодавства про фінансові послуги.

Крім того, ознакою небездоганної репутації фізособи є володіння ним суттєвою участю у фінустанові, а також перебування у складі органу управління або на посаді керівника банку, визнаного банкрутом.

Нагадаємо, з січня по червень на рахунки неплатоспроможних банків, що ліквідуються ФГВФО, надійшло 1 738,9 млн гривень.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd