НБУ очікує на збільшення інфляції за підсумками квітня до 15,9%

Інфляція в Україні в річному вимірі за підсумками квітня може збільшитися до 15,9% з 13,7% за підсумками березня, такий прогноз дав голова Національного банку України Кирило Шевченко, посилаючись на оцінки НБУ на основі web-scraping -супермаркетів).

Система управління НБУ вимагає покращень - чому так і що потрібно робити"В умовах війни уникнути зростання цін неможливо... наприкінці року вона (інфляція) може перевищити 20%. Це значний рівень зростання цін, але контрольований. І такі показники непорівнянні з 2015 роком, коли в окремі місяці інфляція сягала 60%", - написав він у колонці для НВ.Бізнес.

Шевченко наголосив, що НБУ має значний досвід боротьби з інфляцією.

"Взагалі, у світовій історії не було випадків, коли країна входила у військовий стан, маючи таку високорозвинену фінансову систему та монетарну політику", - додав він.

Глава Нацбанку зазначив, що поки що ринкові механізми матимуть обмежений вплив на ринок, і регулятор утримуватиме зростання цін за допомогою фіксації курсу та збереження частини обмежень.

"Але як тільки запрацюють канали монетарної трансмісії та знизиться невизначеність, ми повернемося до режиму інфляційного таргетування, який свого часу допоміг подолати ту саму інфляцію у 60%", - заявив Шевченко.

За його словами, Нацбанк поступово відновить прогнозний цикл і знову почне застосовувати облікову ставку для зниження інфляції до мети 5% та утримання під контролем інфляційних очікувань.

Як повідомляв Держстат, зростання споживчих цін в Україні в березні 2022 року прискорилося до 4,5% з 1,6% у лютому, 1,3% - у січні та 0,6% - у грудні. У березні минулого року інфляція становила 1,7%, тому у річному вимірі за підсумками березня цього року вона зросла до 13,7% з 10,7% за підсумками лютого та 10% – за підсумками січня.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd