НБУ не збирається відмовлятися від своєї позиції щодо криптовалют — Рожкова

Перша заступниця голови Національного банку Катерина Рожкова сказала, що НБУ не збирається відмовлятися від своєї консервативної позиції щодо криптовалют. Про це пише Ліга.

«Ми не вважаємо криптоактиви засобом платежу. Тобто це не гроші. І тут наша позиція збігається з позицією наших колег з Міжнародного валютного фонду», — сказала вона ввечері в неділю в ефірі телеканалу «Ми — Україна.

Рожкова розказала, що МВФ вважає ризиковими «будь-які зміни ландшафту або інструментарію грошово-кредитної політики» під час війни.

«Саме тому в меморандумі є окремий пункт, що ми вивчимо основні підходи й практики європейських та інших країн до ринку криптоактивів і після цього подивимося, як це правильно імплементувати в нашому законодавстві», — сказала вона.

Рожкова додала, що для економіки України макрофінансова стабільність зараз важливіша, ніж криптовалюта.

У лютому 2022 року в Україні ухвалили закон № 2074-IX «Про віртуальні активи», який набере чинності тільки після того, як буде ще один закон — про оподаткування операцій з ними.

Міністерство фінансів розраховує протягом 2024 року проаналізувати різні варіанти оподаткування віртуальних активів, можливих в українському контексті і сформувати керівні принципи, які стануть основою для розробки проєкту закону про оподаткування операцій з віртуальними активами.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd