НБУ не виключає можливість прив'язки курсу гривні до євро замість долару

Національний банк не виключає можливість прив'язки курсу гривні до євро замість долару.

Про це йдеться в матеріалах Нацбанку.

Рада оверсайту індикаторів грошового та валютного ринків на засіданні 28 лютого 2024 року провела перший періодичний огляд індикаторів валютного ринку (офіційного курсу гривні до іноземних валют, облікової ціни банківських металів та довідкового значення курсу гривні до долара США).

Під час огляду було наголошено, що, попри суттєве зниження активності на валютному ринку України під час війни порівняно із довоєнним часом, обсяг торгів є цілком достатнім, аби мати змогу розраховувати надійні курсові індикатори гривні до долара США (довідкового та офіційного курсів) за діючою методологією їх визначення як середньозваженого значення.

Водночас цієї активності абсолютно недостатньо, аби в осяжній перспективі розглядати питання можливого переходу до розрахунку індикаторів валютного ринку за методологією фіксингу.

Валютна структура угод на валютному ринку України підтверджує статус долара США як основної курсоутворюючої валюти.

Водночас у сегменті операцій банків з клієнтами частка угод в євро в загальному обсязі ще з довоєнних часів має тенденцію до зростання.

Зокрема, за операціями з купівлі безготівкової валюти клієнтами частка угод в євро упритул наблизилася до 50%.

Продовження цієї тенденції з урахуванням євроінтеграційних прагнень України може вже в недалекому майбутньому актуалізувати питання доцільності переходу з долара до євро як основної валюти курсової прив’язки.

А на нинішньому етапі, як відзначили зовнішні члени Ради оверсайту, учасники ринку вже відчувають потребу в розрахунку індикатора довідкового значення курсу гривні до євро станом на 12 годину.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd