НБУ назвав середні ставки за кредитами для населення

Ставка за кредитами фізичним особам упродовж IV кварталу 2022 року коливалася близько 30% річних – це ринковий рівень до повномасштабної війни з росією.

Про це йдеться в Огляді банківського сектору НБУ.

Нерівномірний приплив ліквідності в сектор стимулював окремі фінустанови конкурувати за клієнтські кошти. Тож банки підвищували ставки за депозитами як фізичних осіб, так і бізнесу, а також працювали над подовженням їхньої строковості.

У середньому вартість 12-місячних депозитів фізичних осіб зросла на 1,2 в. п. до 12,7% річних. Середня вартість коштів бізнесу збільшилася до 10,5% річних.

"Підвищення норм обов’язкового резервування спонукатиме банки переглядати свою процентну політику впродовж І кварталу 2023 року", – йдеться в повідомленні.

Вищий спред ставок за операціями з населенням дав змогу проводити м’якшу процентну політику в бізнес-сегменті без втрат для сукупної процентної маржі, зазначили в НБУ.

Середньозважена ставка за гривневими позиками підприємствам продовжувала повільно зростати в жовтні-листопаді, але дещо знизилася у грудні до 20% річних.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd