НБУ дозволив купівлю валюти онлайн для депозитів та змінив карткові ліміти

НБУ дозволить банкам із 21 липня продавати безготівкову валюту громадянам із подальшим розміщенням на депозит на строк від 3 місяців без права дострокового розірвання у межах щомісячного ліміту 50 тис. грн (в еквіваленті).

Заява Правління НБУ про терор проти українських реформаторів

Про це повідомила пресслужба регулятора.

«Це створить альтернативу вкладенню коштів у готівкову валюту, що зменшить попит на неї та тиск на обмінний курс у готівковому сегменті валютного ринку», — вважають у регуляторі.

Національний банк також запровадив низку валютних обмежень, щоб зменшити відтік валюти з країни.

З 21 липня громадяни будуть, як і раніше, мати змогу знімати з гривневих платіжних карток за кордоном 50 тис. грн (в еквіваленті) на місяць, однак не більше ніж 12,5 тис. грн на тиждень – НБУ запровадив додатковий тижневий ліміт.

При цьому зменшено щомісячний ліміт на P2P-перекази громадян за кордон із гривневих платіжних карток українських банків зі 100 тис. грн (в еквіваленті) до 30 тис. грн (в еквіваленті).

Установлено щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном із використанням гривневих платіжних карток у розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті) з усіх рахунків клієнта в банку, відкритих у національній валюті.

В НБУ впевнені, що ці обмеження не відчує переважна більшість громадян, які перебувають за кордоном.

Із 25 липня скасовується дозвіл для комерційних банків купувати готівкову гривню в іноземної фінансової установи за безготівкову іноземну валюту. Що означає згортання програм викупу в українських біженців готівкової гривні за іноземну валюту.

Крім того, змінено алгоритм розрахунку лімітів відкритої валютної позиції банками в частині неврахування збільшення резервів за валютними активами банків. Такий крок попередить можливість штучного завищення резервів банками за валютними активами для збільшення обсягів придбання іноземної валюти, вважають у регуляторі. Нова норма набере чинності з 1 серпня.

Правління НБУ зможе запровадити окремий порядок проведення операцій купівлі валюти банками на власні потреби.

«Національний банк продовжує “стояти на вартіˮ курсової стабільності та вживає необхідних заходів для збалансування кон'юнктури валютного ринку. Усі запроваджені з початку війни обмеження є тимчасовими заходами. Водночас зараз вони дають змогу економіці вистояти у війні та сприятимуть швидшому її відновленню після нашої Перемоги», – зазначив голова НБУ Кирило Шевченко.

Національний банк України скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,57 грн/$ для збалансування валютного ринку та підтримання стійкості економіки в умовах війни.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd