НБУ актуалізував порядок роботи з готівкою в особливий період: що змінилося

НБУ актуалізував порядок касових операцій та роботи з готівкою в особливий період, повідомляє Banker.ua.

НБУ з 21 травня скасовує обмеження на курс продажу валют - портал новин  LB.ua

Згідно з постановою Правління НБУ № 104, яка набула чинності 27 травня, регулятор вніс низку змін до порядку касових операцій та роботи з готівкою в особливий період.

У якості ключових цілей внесення даних змін Нацбанк вказує забезпечення стабільної роботи банківської системи України з готівкою в умовах особливого періоду.

Крім того, завдяки нововведенням НБУ планує удосконалити подальшу роботу банків з урахуванням набутого практичного досвіду ведення емісійних та касових операцій у період дії воєнного стану.

Плюс актуалізація порядку, як очікується, налагодить безперебійне забезпечення економіки в особливий період готівкою.

Так, у рамках актуалізації НБУ уточнив терміни «уповноважений банк» та «залучений банк» плюс нормував порядок роботи своїх підрозділів та філій українських банків з готівкою та здійснення касових операцій.

Також регулятором було суттєво розширено повноваження керівників підрозділів НБУ, уповноважених та залучених банків з метою оперативного прийняття управлінських рішень щодо роботи з готівкою.

Зокрема, в умовах воєнного стану керівники зможуть приймати рішення щодо лімітів запасів готівки, особливостей їхнього зберігання, а також інкасації та вивезення таких запасів, дій у разі загрози їхньому належному зберіганню та неможливості вивезення.

Крім того, залучені банки зможуть здійснювати обробку банкнот на обладнанні для автоматизованої обробки готівки в режимі суцільного перерахування без сортування на придатні та зношені із забезпеченням контролю справжності купюр.

І, нарешті, Нацбанк зобов’язав залучені банки приймати значно пошкоджені банкноти для їхньої подальшої передачі як сумнівних до регіональних підрозділів Національного банку для дослідження та обміну.

Нагадаємо, у жовтні-грудні 2021-го реєстри залишили 96 компаній – представників небанківського фінансового сектору.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd