НБУ і Мінфін зобов’язались не друкувати гроші для фінансування дефіциту бюджету

Україна зобов’язалася уникати емісійного фінансування бюджетного дефіциту наступного року за рахунок максимального використання потенціалу внутрішнього боргового ринку.

Гривня Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний в інтерв'ю Укрінформу.

«Важливим аспектом домовленостей в рамках меморандуму є наше спільне з Мінфіном зобов’язання уникнути емісійного джерела фінансування бюджетного дефіциту наступного року за рахунок максимального використання потенціалу внутрішнього боргового ринку. Вже сьогодні плануємо певні кроки для перезавантаження внутрішнього боргового ринку, щоб зробити його активним компонентом фінансування потреб України. Звісно, за допомогою міжнародних партнерів», — сказав Пишний.

За оцінками НБУ, цього року обсяги міжнародної допомоги перевищать 31 млрд доларів. Але бюджетна потреба наступного буде більшою — щонайменше $38 млрд.

«Тому наше спільне з Мінфіном завдання — забезпечити, аби ці два джерела стабільно закривали фінансові потреби країни, що воює. Партнерам важливо, щоб емісія не використовувалася як основне внутрішнє джерело наповнення бюджету, щоб вона не створювала додаткових монетарних ризиків та не чинила тиск на макрофінансову стабільність», — зазначив очільник НБУ.

Нагадаємо, виконавча рада МВФ ухвалила Моніторингову програму із залученням ради директорів для України, яка сприятиме стабілізації макроекономічної політики в країні, а також залученню нової донорської підтримки.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd