Населення та бізнес активно інвестують у військові ОВДП: цифри від НБУ

Минулого тижня до купівлі військових ОВДП приєдналися ще 9 000 фізосіб та представників бізнесу, повідомляє Banker.ua з посиланням на дані депозитарію НБУ.

Купити військові облігації – на який дохід можна буде розраховувати

Попит на військові облігації внутрішньої держпозики з боку населення та підприємців України продовжує зростати: з 23 по 27 травня кількість вкладників серед фізичних та юридичних осіб збільшилася з 67 000 до майже 76 000, повідомляє НБУ.

Станом на 30 травня обсяги вкладень у військові ОВДП з боку населення та бізнесу досягли 7,8 млрд гривень, $57,4 млн та €26,6 млн.

Так, зазначають у Нацбанку, гривневі вкладення фізичних та юридичних осіб у військові облігації становлять 10% від загального обсягу придбаних військових ОВДП, доларові – 29% від загального обсягу паперів, номінованих у валюті США, а єврові – 11,7% від загального обсягу військових облігацій, номінованих у євро.

За даними депозитарію НБУ, нерезиденти на сьогоднішній день є власниками військових ОВДП на загальну суму 300,4 млн грн.

Найбільший обсяг військових облігацій, як і раніше, зосереджено на балансах банків – первинних дилерів.

З початку повномасштабної агресії з боку рф Мінфін України провів 38 аукціонів з продажу військових ОВДП. За підсумками аукціонів до бюджету вдалося залучити 77 млрд гривень, майже $199 млн та €229 млн.

Сьогодні, 31 травня, Міністерство фінансів запланувало розміщення як гривневих військових облігацій, так і ОВДП, номінованих в американській валюті.

Інвесторам буде запропоновано 4 випуски паперів: гривневі – з терміном обігу 56, 224 та 511 днів плюс доларові, термін обігу яких становить 330 днів.

Нагадаємо, 24 травня Мінфін розмістив ОВДП на суму 12,6 млрд гривень: облігацій, номінованих у євро, вдалося продати на €52,3 млн, тоді як доларових паперів відомство розмістило на $54,9 млн.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd