Nasdaq поглинає розробника фінансового софту за $10,5 млрд

Nasdaq погодився на купівлю компанії Adenza з розробки програмного забезпечення, що використовується для банків та брокерських контор.

Угода з поглинання обійшлася у 10,5 млрд доларів – це найбільше придбання в історії Nasdaq.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Угода є частиною зусиль генерального директора Nasdaq Адени Фрідман із перетворення компанії з оператора торгових майданчиків, чий дохід коливається залежно від обсягу торгів, на більш технологічну компанію зі стабільнішим доходом.

Adenza – це розробник програмного забезпечення, яке допомагає керувати торгівлею, спрощує управління ризиками та обробку після торгів. Розробки компанії також спрощують процес звітування перед регуляторами. Компанія утворилась у результаті злиття Calypso Technologies і AxiomSL у 2021 році.

В рамках угоди Thoma Bravo, якій належала Adenza, отримає 14,9% акцій Nasdaq, що зробить приватну інвестиційну компанію одним з найбільших акціонерів біржового оператора. Очікується, що Холден Шпет, керуючий партнер Thoma Bravo, буде призначений до ради директорів Nasdaq.

Угоду планують закрити протягом шести-девʼяти місяців після отримання схвалення регулюючих органів.

Бекграунд. Серед своїх підприємств нью-йоркська компанія Nasdaq продає ринкові дані керуючим активами та надає брокерам програмне забезпечення для виявлення маніпулювання ринком. У 2020 році Nasdaq уклав угоду на суму $2,75 млрд щодо купівлі Verafin, компанії-розробника програмного забезпечення, яка допомагає банкам виявляти відмивання грошей і шахрайство.

Нагадаємо, у березні російська компанія Яндекс, зареєстрована у Нідерландах, отримала повідомлення про делістинг з біржі Nasdaq – таке ж повідомлення отримали компанії Ozon, Qiwi та HeadHunter.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd