Наразі питання підвищення рівня фіксованого курсу не обговорюється – НБУ

Наразі НБУ не розглядає питання підвищення рівня фіксованого курсу. Про це в інтерв’ю Forbes.ua заявив заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій, повідомляє Banker.ua.

Система управління НБУ вимагає покращень - чому так і що потрібно робити

За словами заступника голови НБУ Юрія Гелетія, у поточних умовах фіксований курс є необхідним заходом, і на сьогодні регулятор не обговорює питання підвищення його рівня.

«Зрозуміло, що у довгостроковому періоді фіксований курс має більше недоліків – це створює економічні дисбаланси, знижує конкурентоспроможність наших виробників. При цьому сам собою плаваючий курс не самоціль, він виступає засобом досягнення макрофінансової стабільності», – пояснюють у НБУ.

За словами Гелетія, у короткій перспективі фіксація курсу вирішує одразу кілька важливих для держави завдань: йдеться про запобігання паніці, захист гривневих заощаджень від знецінення та здешевлення вартості критичного імпорту.

«Тому в поточних умовах фіксований курс є необхідним заходом», – зазначив у коментарі експерт.

Що ж до заяви голови НБУ Кирила Шевченка про можливу відмову від фіксації курсу ще до припинення воєнного стану, то, за словами Юрія Гелетія, ця фраза була вирвана з контексту.

«У тому інтерв’ю йшлося, що НБУ готовий розглянути відмову від фіксації курсу при настанні низки умов, зокрема – зниження невизначеності, пов’язаної з воєнними діями. Це означає припинення гарячої фази війни. Інші передумови – стабілізація валютної виручки та покращення ситуації на фінансовому ринку», – пояснили в Нацбанку.

Нагадаємо, повідомляв про те, що, за словами аналітика «Альфа-Банк Україна» Олексія Блінова, нещодавнє пом’якшення валютних обмежень поступово вирівняє готівкові курси банків та «сірого ринку».

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd