Найдорожча нафтова компанія світу Saudi Aramco отримала рекордний прибуток у 2022 році

За підсумками 2022 року чистий прибуток саудівської нафтової компанії Saudi Aramco склав $161,1 млрд. Про це свідчать дані з фінансової звітності компанії, передає Bloomberg.

Прибуток збільшився на 46,5% проти результату 2021 року.

Компанія назвала отримані результати рекордними. Прибуток Saudi Aramco у 2022 році виявився найбільшим з 2019 року, коли Saudi Aramco провела IPO.

Прибуток зріс завдяки рекордним обсягам виробництва та збільшенню вартості нафти через війну росії в Україні, написало агентство. Сама компанія відзначила також збільшення обсягів продажу нафти та підвищення доходу з реалізації продуктів нафтоперероблення.

За підсумками четвертого кварталу 2022 року Saudi Aramco виплатить інвесторам $19,5 млрд у вигляді дивідендів. Це на 4% більше, ніж за підсумками третього кварталу 2022 року.

Рішення Saudi Aramco про збільшення дивідендів — несподіване з огляду на невелике зниження доходів компанії у четвертому кварталі, зазначив Bloomberg. Дивіденди Saudi Aramco — критично важливе джерело доходів для уряду Саудівської Аравії.

Saudi Aramco — найдорожча за ринковою капіталізацією нафтова компанія світу та одна з найдорожчих компаній світу загалом.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd