Нафтові компанії та інвестори зосереджуються на падінні поставок з росії та Лівії

Ціни на нафту зміцнилися на тлі нестабільної торгівлі в четвер, оскільки побоювання з приводу постачання через потенційну заборону Європейського союзу (ЄС) на російську нафту вийшли на перший план через кілька днів після того, як скорочення постачання з Лівії вразило ринок.

Нафта подорожчала напередодні зустрічі ОПЕК » Слово і ДілоФ'ючерси на нафту марки Brent виросли на 97 центів, або 0,91%, до 107,77 долара за барель о 04:37 за Грінвічем. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) виросли на 86 центів, або 0,84%, до 103,05 за барель, додавши до зростання на 19 центів на попередній сесії.

Аналітики кажуть, що волатильність ринку, ймовірно, незабаром знову посилиться, оскільки ЄС все ще зважує заборону на російську нафту через її вторгнення в Україну, яке москва називає «спеціальною військовою операцією».

«Обговорення в ЄС про заборону або поступове припинення закупівель російської нафти, які найбільше вплинули на ціни на нафту в останні дні, відійшли на другий план, але ще не врегульовані, що може обмежити ціни на нафту відносно вузьким діапазоном при щоденних розрахунках», - сказала Вандана Харі, засновник постачальника послуг з аналізу ринку нафти Vanda Insights.

Лівія, член ОПЕК, у середу заявила, що країна втрачає понад 550 000 барелів на день видобутку нафти через блокаду великих родовищ та експортних терміналів.

Перспективи попиту в Китаї продовжують чинити тиск на ринок, оскільки найбільший у світі імпортер нафти поступово послаблює суворі обмеження, запроваджені у зв'язку з COVID-19, які вдарили у виробничу діяльність та глобальні ланцюжки поставок.

Тим часом чорноморський термінал Каспійського трубопровідного консорціуму може вийти на повну потужність вже цього тижня, заявив у середу міністр енергетики Казахстану Болат Акчулаков.

«Відновлення постачання сирої нафти КТК буде певною мірою компенсовано перебоями, що продовжуються, в постачаннях до Лівії і ймовірністю того, що ще більше російської нафти буде витіснено з ринку через заборону ЄС», - сказав Харі.

Міжнародний валютний фонд наголосив на ризиках у Китаї, коли у вівторок знизив свій прогноз зростання світової економіки майже на цілий процентний пункт.

Однак ринок нафти залишається напруженим через те, що Організація країн-експортерів нафти та союзники на чолі з росією, разом звані ОПЕК+, щосили намагаються досягти своїх виробничих цілей, а запаси сирої нафти в США різко скоротилися на тижні, що закінчився 15 квітня.

"За ніч не так багато додаткових новин, і подальша траєкторія насправді залежить від того, чи приєднаються інші країни до Великобританії/США у забороні на імпорт російської нафти", - заявив у записці керуючий директор SPI Asset Management Стівен Іннес.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd