Нафта зростає на очікуваннях попиту з боку Китаю; прийдешні дані щодо інфляції в США обмежують зростання

Ціни на нафту зросли в четвер, спираючись на зростання на попередній сесії, оскільки прогноз попиту в Китаї покращився, хоча зростання було обмежене очікуванням даних щодо інфляції зі США.

Нафта знову дешевшає після невеликого зростання напередодні

На 04:42 за Гринвічем нафта марки Brent подорожчала на 16 центів, або 0,2%, до 82,83 долара за барель, тоді як американська нафта марки West Texas Intermediate також подорожчала на 13 центів, або 0,2%, до 77,54 долара за барель.

Обидва еталони зросли на 3% на сесії в середу, чому сприяли надії на поліпшення перспектив світової економіки та побоювання щодо впливу санкцій на видобуток нафти в росії.

"Китай нарощує запаси сирої нафти напередодні свята Місячного Нового року, оскільки перспективи попиту покращилися на тлі розвороту його політики щодо COVID", - сказала Тіна Тен, аналітик CMC Markets.

Найбільший імпортер нафти Китай знову відкриває свою економіку після скасування суворих обмежень через COVID-19, що підвищує оптимізм щодо зростання попиту на пальне у 2023 році.

Очікується, що обсяг промислового виробництва у 2022 році зросте на 3,6% порівняно з попереднім роком, повідомило Міністерство промисловості та інформаційних технологій, незважаючи на перебої у виробництві та логістиці через обмеження, пов'язані з COVID-19.

"На нафтовому ринку зберігається оптимізм, що підживлюється відкриттям Китаю, і в міру наближення китайського Нового року збільшення кількості поїздок має підтримувати попит на бензин та авіаційне паливо", - сказала Серена Хуанг, керівник відділу аналізу APAC у Vortexa.

Досі кількість бронювань на вихідні рейси з Китаю становила лише 15% від допандемічного рівня за тиждень після того, як країна оголосила про відкриття своїх кордонів, незважаючи на зростання на 192% порівняно з аналогічним періодом минулого року, повідомила у четвер туристична компанія ForwardKeys .

Тим не менш, майбутні дані щодо інфляції в США є ключовим фактором ризику для нафти, додав Тен із CMC Market. Це змушує трейдерів виявляти обережність напередодні публікації даних у четвер.

Економісти очікують, що зростання основних споживчих цін у США сповільниться до 5,7% у річному обчисленні у грудні порівняно з 6% місяцем раніше. Інфляція у місячному вирахуванні перебуває на нульовому рівні.

Крім того, ринок готується до додаткових обмежень, спрямованих на продаж російських нафтопродуктів, які набудуть чинності у лютому, оскільки Європейський Союз (ЄС) продовжує працювати над новими санкціями проти москви у зв'язку із вторгненням до України.

Управління енергетичної інформації США заявило, що майбутня заборона ЄС на морський імпорт нафтопродуктів з росії 5 лютого може мати більш руйнівні наслідки, ніж заборона ЄС на морський імпорт сирої нафти з росії, запроваджена у грудні.

З 5 грудня набуло чинності обмеження міжнародних цін на російську нафту.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd