Нафта відновлюється 20 квітня, оскільки переважають побоювання з приводу постачання

Ціни на нафту відновилися в середу, оскільки падіння запасів нафти в США та побоювання з приводу скорочення постачання з росії та Лівії призвели до відновлення після різких втрат на попередній сесії.

Нафта дешевшає на тлі надлишку пропозиції | Mind.uaФ'ючерси на нафту марки Brent виросли на 66 центів, або 0,6%, до 107,91 долара за барель на 09:48 за Грінвічем.

Ф'ючерсний контракт на сиру нафту WTI з найближчим місяцем, термін дії якого закінчується в середу, зріс на 78 центів, або 0,8%, до 103,34 долара, а контракт другого місяця додав 69 центів до 102,74 долара.

Два основних орієнтири впали на 5,2% на волатильних торгах у вівторок після того, як Міжнародний валютний фонд (МВФ) знизив свій прогноз глобального зростання майже на цілий процентний пункт, пославшись на економічний вплив війни росії в Україні та попередивши, що інфляція стала « явна та реальна небезпека» для багатьох країн.

«Послаблення зростання та посилення інфляційного тиску можуть означати лише одне: над світовою економікою нависла загроза стагфляції», – вважає аналітик PVM Стівен Бреннок.

Світові ціни на нафту виросли через жорсткішу перспективу пропозиції після санкцій проти росії - другого за величиною експортера нафти у світі та ключового європейського постачальника - у зв'язку з її вторгненням в Україну, яке москва називає «спецоперацією».

Тим не менш, більш м'які перспективи світової економіки і обмеження COVID-19, що продовжуються, в Китаї завдали збитків попиту у найбільшого у світі імпортера сирої нафти і чинили тиск на ціни.

Що стосується пропозиції, то Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники, відомі під загальною назвою ОПЕК+, видобули в березні на 1,45 млн барелів на добу нижче за свій цільовий показник, оскільки видобуток у росії почав знижуватися після санкцій, введених Уест, йдеться у звіті альянсу виробників.

Різні перебої додали проблем із постачанням. Член ОПЕК Лівія була змушена закрити ряд нафтових об'єктів, включаючи нафтове родовище Шарара потужністю 300 000 барелів на добу через хвилю протестів.

Національна нафтова корпорація Лівії у вівторок оголосила про форс-мажору в нафтовому порту Брега, заявивши, що не може виконати своїх зобов'язань перед ринком нафти.

Чорноморський термінал Каспійського трубопровідного консорціуму (КТК) може вийти на повну потужність вже у середу, заявив міністр енергетики Казахстану Болат Акчулаков. Трубопровід та термінал КТК, через який проходить близько 80% експорту казахстанської нафти, працюють на половину звичайної потужності після того, як минулого місяця шторм пошкодив два з трьох його причалів.

Запаси сирої нафти в США минулого тижня скоротилися на 4,5 млн барелів, повідомляють джерела на ринку з посиланням на дані Американського інституту нафти у вівторок.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd