Нафта трохи дешевшає, але ціна тримається близько місячного максимуму

Ціни на нафту у п’ятницю, 28 березня, знизилися, але втрималися поблизу місячних максимумів, оскільки вони прямували до третього тижневого зростання через погіршення прогнозу світової пропозиції після запроваджених США мит проти країн, які купують нафту у Венесуелі, і обмеження торгівлі іранською нафтою.

Про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту Brent знизилися на 14 центів, або 0,2%, до 73,89 долара за барель. Ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate у США подешевшали на 12 центів, або 0,2%, до 69,80 доларів за барель.

Ці зміни були незначними в порівнянні з приростом понад 2% для обох контрактів цього тижня. Вони зросли більш як на 7% після досягнення багатомісячного мінімуму на початку березня.

Головною рушійною силою зростання цін стала зміна ландшафту глобальних нафтових санкцій, пишуть аналітики BMI в ринковому коментарі.

Президент США Дональд Трамп у понеділок оголосив про нові 25% мита для потенційних покупців венесуельської сирої нафти через кілька днів після санкцій США, націлених на імпорт Китаю з Ірану.

Це додало нової невпевненості покупцям і призвело до того, що торгівля венесуельською нафтою з Китаєм припинилася. В іншому місці джерела повідомили, що Індія Reliance Industries (RELI.NS), оператор найбільшого в світі нафтопереробного комплексу, припинить імпорт венесуельської нафти.

«Потенційна втрата експорту венесуельської сирої нафти на ринок через вторинні тарифи та можливість застосування таких мит для іранських барелів спричинила очевидну обмеженість пропозиції сирої нафти», — сказала Джун Го, старший нафтовий аналітик Sparta Commodities.

Цінам на нафту також сприяли ознаки покращення попиту в США, найбільшому споживачі нафти у світі, оскільки запаси в країні зменшилися більше, ніж очікувалося.

Дані Управління енергетичної інформації показали, що запаси сирої нафти в США скоротилися на 3,3 мільйона барелів до 433,6 мільйона барелів за тиждень, що закінчився 21 березня.

Однак загальна глобальна динаміка торгівлі нафтою вказує на період підвищеної невизначеності, оскільки різке запровадження мит США проти країн-торговельних партнерів породжує побоювання щодо різкого економічного спаду внаслідок удару по попиту на нафту.

Як наслідок, аналітики не очікують, що різке підвищення цін на нафту збережеться в поточних умовах.

«У той час, як ринок страждає від надзвичайної невизначеності, ми дотримуємося нашого прогнозу щодо середньої ціни на нафту марки Brent до 76 доларів за барель у 2025 році проти 80 доларів за барель у 2024 році», – пишуть аналітики BMI.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd