Нафта стабільна, оскільки ринок очікує ознак відновлення попиту у Китаї

Ціни на нафту в п'ятницю практично не змінилися, а основні бенчмарки демонструють зниження другий тиждень поспіль, оскільки ринок очікує подальших ознак відновлення попиту на паливо в Китаї, щоб компенсувати прийдешній спад в інших великих економіках.

Як утворюється нафта? • коротко.info

Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 16 центів, або 0,2%, до 82,01 долара за барель до 04:45 за Грінвічем, у той час як ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate (WTI) впали на 17 центів, чи 0,2%, до 75,71 долара.

Цього тижня ціна на нафту марки Brent впала більш ніж на 5%, збільшивши втрати на 1% порівняно з попереднім тижнем. WTI також упав майже на 5% після падіння на 2% попереднього тижня.

Змішані сигнали про відновлення попиту на паливо у Китаї, найбільшому у світі імпортері нафти, стримують ціни.

Аналітики ANZ вказали на різкий стрибок трафіку у 15 найбільших містах Китаю після свята Нового року за місячним календарем, але також зазначили, що китайських торговців «відносно не було».

Перспектива відновлення економіки Китаю після послаблення обмежень, введених у зв'язку з COVID-19, підтримувала ринок нафти цього року, поряд із слабшим доларом, який робить сировину дешевшою для тих, хто тримає інші валюти.

Долар упав через те, що більше не очікується агресивного підвищення процентної ставки Федеральною резервною системою США. Проте центральні банки інших великих економік продовжують збільшувати відсоткові ставки, незважаючи на зниження інфляції.

Незважаючи на підтримку з боку слабшого долара, зростання цін на нафту було обмежено перспективою повільного зростання у Сполучених Штатах, найбільшому у світі споживачі нафти, та рецесією в деяких країнах, включаючи Велику Британію, Європу, Японію та Канаду.

"Перспективи попиту на сиру нафту потребують чіткої ознаки того, що відновлення роботи Китаю буде плавним, а динаміка економічного зростання США не погіршиться швидко", - зазначає аналітик OANDA Едвард Мойя.

Центральний банк США повернувся до більш помірного підвищення ставок після року більших підвищень, але політики також прогнозували, що буде потрібно «постійне підвищення» вартості запозичень.

Майбутнє підвищення відсоткових ставок у 2023 році, ймовірно, чинитиме тиск на економіку США та Європи, посиливши побоювання з приводу уповільнення економічного зростання, яке, швидше за все, вплине на світовий попит на сиру нафту, вважає Приянка Сачдєва, ринковий аналітик Phillip Nova.

Інвестори також стежать за подіями, пов'язаними із забороною Європейського Союзу на російські нафтопродукти 5 лютого, оскільки у п'ятницю країни ЄС прагнутимуть угоди про встановлення граничних цін на російські нафтопродукти.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd