Нафта стабільна 14 жовтня, оскільки квоти ОПЕК+ компенсують низький попит Китаю

Ціни на нафту в п'ятницю залишалися стабільними, оскільки підтримці з боку значного скорочення видобутку ОПЕК+ та послаблення долара протиставили побоювання з приводу глобальної рецесії та слабкий попит на нафту в Китаї.

Нафта дешевшає на 2% на тлі оцінки інвесторами ризиків зниження економічної  активності | ПравдаТУТ NEWS: Головні новини, Львів, Україна

Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 31 цент, або 0,3%, до 94,26 долара за барель о 09:24 за Грінвічем, тоді як ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate (WTI) впали на 25 центів, або 0,3%, до 88,86 доларів.

Контракти на нафту марки Brent і WTI у п'ятницю коливалися між позитивною та негативною територією, але за тиждень знизилися приблизно на 4% після двотижневого зростання на тлі занепокоєння світовою економікою.

Долар США цього тижня впав з недавніх максимумів, що зробило номіновані в доларах товари дешевшими для власників інших валют.

Китай, найбільший у світі імпортер сирої нафти, бореться зі спалахами COVID-19 після тижневої відпустки напередодні з'їзду Комуністичної партії, на якому голова Сі Цзіньпін, як очікується, продовжить своє лідерство.

Число інфікованих у країні невелике за світовими стандартами, але країна дотримується політики нульового поширення COVID, що позначається на економічній активності.

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) у четвер знизило прогноз попиту на нафту на цей та наступний місяці, попередивши про потенційну глобальну рецесію.

Щодо оптимізму, то Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники, разом відомі як ОПЕК+, минулого тижня оголосили про скорочення видобутку нафти на 2 мільйони барелів на добу (барелів на добу).

За оцінками МЕА, недовиробництво в групі означає, що це, ймовірно, призведе до скорочення видобутку на 1 млн. барелів на добу.

"Перспектива зниження приблизно на 1 млн барелів на добу з наступного місяця різко скоротить очікуване збільшення критично низьких запасів нафти в найближчі місяці", - сказав аналітик PVM Стівен Бреннок.

Тим часом Саудівська Аравія та Сполучені Штати посварилися через це рішення.

Ціни на нафту також були підтримані різким скороченням запасів дистилятів у США, хоча у сховищах США спостерігалося більше, ніж очікувалося, зростання сирої нафти у сховищах.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd