Нафта почала дешевшати після злету цін напередодні

Ціни на нафту 6 січня знизилися на тлі сильного долара, занепокоєння з приводу санкцій і напередодні ключових економічних даних Федеральної резервної системи (ФРС) й відомостей про зарплату в США пізніше цього тижня.

Про це повідомляє Enkorr.

Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 21 цент, або 0,3%, до $76,3 за барель, на 04:45 GMT після того, як у п'ятницю встановилися на найвищому рівні з 14 жовтня. Американська нафта West Texas Intermediate впала на 19 центів, або 0,3%, до $73,77 за барель, після закриття у п'ятницю на найвищому рівні з 11 жовтня.

Як передає Enkorr з посиланням на Reuters, раніше нафта демонструвала приріст протягом п’яти сесій, сподіваючись на зростання попиту після холодної погоди у Північній півкулі й посилення фіскального стимулювання з боку Китаю, щоб відродити свою економіку, що похитнулася.

Інвестори також очікують економічних новин, щоб дізнатися більше про прогноз ФРС щодо ставок і споживання енергії.

Протоколи останнього засідання ФРС має бути опубліковано в середу, а звіт про зарплату за грудень буде надіслано у п'ятницю.

Також на настрої вплинули перебої з постачаннями іранської й російської нафти, оскільки західні країни посилили свої санкції.

Адміністрація Байдена планує запровадити додаткові санкції проти росії через розв’язану нею повномасштабну війну в Україні, вдаривши у її доходи від нафти за допомогою дій проти танкерів, що перевозять російську нафту, повідомили в неділю два джерела, обізнані з цим питанням.

Goldman Sachs очікує, що виробництво й експорт Ірану впадуть до ІІ кварталу у результаті очікуваних змін політики й посилення санкцій з боку адміністрації майбутнього президента США Дональда Трампа.

Видобуток виробника ОПЕК може впасти на 300 тис. барелів на день (б/д), до 3,25 млн б/д до ІІ кварталу, зазначають джерела.

Кількість нафтових вишок у США, індикатор майбутнього видобутку, минулого тижня впала на одиницю – до 482, йдеться у щотижневому звіті енергетичної компанії Baker Hughes у п’ятницю.

Проте світовий ринок нафти затьмарений надлишком пропозиції цього року, оскільки, за прогнозами аналітиків, зростання постачань не з країн ОПЕК значною мірою компенсує зростання глобального попиту, також з можливістю збільшення видобутку в США за правління Трампа.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd