Ціни на нафту зросли в четвер, 24 квітня, після падіння майже на 2% на попередній сесії, причому інвестори оцінюють потенційне збільшення видобутку ОПЕК+ проти суперечливих тарифних сигналів Білого дому та поточних ядерних переговорів між США та Іраном.
Про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 8 центів, або 0,12%, до 66,20 доларів за барель, тоді як американська нафта West Texas Intermediate подорожчала на 9 центів, або 0,14%, до 62,36 доларів за барель.
Ціни знизилися на 2% на попередній торговій сесії після того, як агентство Reuters повідомило, що кілька членів ОПЕК+ запропонують групі прискорити збільшення видобутку нафти у червні, посилаючись на три джерела, знайомі з переговорами ОПЕК+.
«Хоча вчорашній перехід до ризику збільшив більшість ризикованих активів, нафта залишилася позаду завдяки розбрату в ОПЕК+», — пишуть аналітики ING у примітці.
Казахстан, який видобуває близько 2% світового видобутку нафти і неодноразово перевищував свою квоту протягом останнього року, заявив, що він буде віддавати перевагу національним інтересам, а не інтересам ОПЕК+ при визначенні рівнів видобутку.
Раніше між членами ОПЕК+ виникали суперечки щодо дотримання квот на видобуток, одна з яких призвела до виходу Анголи з ОПЕК+ у 2023 році.
"Подальші розбіжності між членами ОПЕК+ є явним ризиком зниження, оскільки це може призвести до цінової війни", - вважають аналітики ING.
Ознаки того, що США та Китай можуть наблизитися до торгових переговорів, підтримали ціни. The Wall Street Journal повідомила, що Білий дім готовий знизити тарифи Китаю до 50%, щоб розпочати переговори.
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив у середу, що нинішні тарифи на імпорт - 145% на китайську продукцію, що прямує до США, і 125% на американську продукцію, що прямує до Китаю, - не є стійкими та мають бути знижені до того, як почнуться торгові переговори між двома сторонами. Проте прес-секретар Білого дому Керолайн Левітт пізніше повідомила Fox News, що одностороннього зниження мит на товари з Китаю не буде.
Аналітики Rystad Energy кажуть, що тривала торгова війна між США і Китаєм може скоротити зростання попиту на нафту в Китаї вдвічі цього року до 90 тис. барелів на добу зі 180 тис. б/д.
Трамп також розглядає можливість звільнення від мит на імпорт автомобільних запчастин з Китаю, повідомляє Financial Times.
Потенційно чинячи тиск на ціни на нафту, США та Іран проведуть третій раунд переговорів цими вихідними щодо можливої угоди щодо відновлення обмежень на програму Тегерана зі збагачення урану. Ринок стежить за переговорами в пошуках будь-яких ознак того, що зближення США та Ірану може призвести до послаблення санкцій щодо іранської нафти та збільшення пропозиції.
Проте у вівторок США наклали нові санкції на енергетичний сектор Ірану, що, за словами речника міністерства закордонних справ Ірану, свідчить про «брак доброї волі та серйозності» щодо діалогу з Тегераном.