Ціни на нафту у вівторок, 15 квітня, піднялися завдяки новим виняткам з тарифів, запропонованим президентом США Дональдом Трампом, і відновленню імпорту сирої нафти в Китай в очікуванні скорочення поставок з Ірану.
Про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent здорожчали на 12 центів, або 0,2%, до 65 доларів за барель. Американська нафта West Texas Intermediate піднялася в ціні на 13 центів, або 0,2%, до 61,66 доларів.
«Трамп надав винятки щодо електронних тарифів і сигналізував про автоматичне зниження тарифів, що розглядається як відступ від раніше оголошених імпортних зборів, отже, забезпечуючи певне полегшення для ризикових активів, включаючи нафту», — сказала незалежний ринковий аналітик Тіна Тенг.
«Однак ралі акцій і товарів, що сприяють зростанню, скептичні, оскільки його політика непередбачувана», - додав експерт.
В останній події у розв’язаній торговельній війні Трампа він сказав, що розглядає можливість зміни 25% тарифів на іноземні автомобілі та автозапчастини, імпортовані з Мексики, Канади та інших країн.
Коливання в торговельній політиці США створили невизначеність для світових ринків нафти та змусили ОПЕК у понеділок знизити свій прогноз попиту вперше з грудня.
Адміністрація Трампа оголосила в п'ятницю, що надасть виключення з тарифів на смартфони, комп'ютери та деякі інші електронні товари, більшість з яких імпортуються з Китаю. Це призвело до того, що обидва контрольні показники нафти трохи піднялися в понеділок.
У неділю Трамп заявив, що оголосить тарифну ставку на імпортні напівпровідники протягом наступного тижня, а заявка Федерального реєстру в понеділок показала, що адміністрація почала розслідування щодо імпорту напівпровідників 1 квітня.
«Ринок перетравлює динамічні зміни в тарифній політиці, врівноважуючи їх з ядерними переговорами між США та Іраном», - заявили аналітики ING у вівторковому звіті.
Міністр енергетики США Кріс Райт заявив у п'ятницю, що Сполучені Штати можуть припинити експорт іранської нафти в рамках плану Трампа щодо тиску на Тегеран щодо його ядерної програми.
Ціни також підтримали дані в понеділок, які показали, що імпорт сирої нафти в Китай у березні зріс майже на 5% порівняно з роком раніше, оскільки надходження іранської нафти різко зросли в очікуванні посилення санкцій США.
Казахстан заявив у понеділок, що його видобуток нафти впав на 3% за перші два тижні квітня від середнього показника березня, хоча це все ще залишає його видобуток вищим за квоту ОПЕК+.