Ціни на нафту зросли у вівторок, 1 квітня, після погроз президента США Дональда Трампа запровадити додаткові мита на російську нафту та атакувати Іран, хоча занепокоєння щодо впливу торговельної війни на глобальне зростання обмежили зростання.
Про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 16 центів, або 0,2%, до 74,93 долара за барель, тоді як ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate подорожчали на 13 центів, або 0,2%, до 71,61 долара.
Днем раніше контракти досягли максимумів за п'ять тижнів.
«Ризики в найближчій перспективі перекошені в бік підвищення, оскільки погрози США ввести вторинні тарифи на російську та іранську нафту спонукають учасників ринку оцінювати ризики скорочення поставок нафти», — сказав Єп Джун Ронг, ринковий стратег IG.
Опитування Reuters серед 49 економістів і аналітиків у березні спрогнозувало, що цього року ціни на нафту залишатимуться під тиском тарифів США та економічного спаду в Індії та Китаї, тоді як ОПЕК+ збільшує пропозицію.
Уповільнення світового зростання призведе до зниження попиту на пальне, що може компенсувати будь-яке скорочення пропозиції через погрози Трампа.
У неділю Трамп заявив NBC News , що він дуже розлючений на президента росії і запровадить додаткові мита від 25% до 50% для російських покупців нафти. москва намагається заблокувати зусилля з припинення війни в Україні.
Мита на покупців нафти з рф, другого за величиною експортера нафти в світі, призведуть до переривання глобальних поставок і завдадуть шкоди найбільшим клієнтам москви, Китаю та Індії.
Трамп також пригрозив Ірану аналогічними митами та бомбардуваннями, якщо Тегеран не досягне згоди з Білим домом щодо своєї ядерної програми.
«На даний момент це здається лише загрозою для росії та Ірану. Однак, якщо це стане реальністю, це створить великий ризик зростання для ринку, враховуючи значні обсяги експорту нафти з обох країн», — заявили стратеги ING у вівторок.
Пізніше у вівторок ринок буде стежити за тижневими даними про запаси від промислової групи США Американського інституту нафти, перед офіційною статистикою від Управління енергетичної інформації в середу.
У той же час слабший долар у вівторок також підтримав ринок. М’якший долар підтримує попит на нафту, оскільки робить сиру нафту дешевшою для тих, хто тримає інші валюти.