Нафта дорожчає напередодні зустрічі ОПЕК+, ослаблення обмежень Китаю щодо COVID надає підтримку

Нафта зросла в четвер на тлі побоювань інвесторів про те, що ОПЕК+ може ще більше скоротити постачання на засіданні в неділю, а послаблення обмежень на COVID-19 у Китаї породило сподівання на підвищення попиту найбільшого у світі імпортера сирої нафти.

Нафта подешевшала на 7% за тиждень | Економічна правда

Нафта отримала додаткову підтримку, а долар США ослаб, після того, як голова Федеральної резервної системи відчинив двері для уповільнення темпів підвищення ставок. Слабкість долара здешевлює нафту для власників інших валют і, зазвичай, підтримує ризиковані активи.

Організація країн-експортерів нафти та союзників, включаючи Росію, відома як ОПЕК+, збереться 4 грудня. Хоча джерела в середу заявили, що зміна політики є малоймовірною, деякі аналітики кажуть, що не можна виключати подальшого скорочення.

"Нафта знаходить підтримку завдяки оптимізму інвесторів щодо того, що ОПЕК+ забезпечить подальше скорочення видобутку, коли вони зустрінуться", - сказав Ехсан Хоман, аналітик MUFG Bank, у звіті.

Нафта марки Brent подорожчала на 44 центи, або 0,5%, до 87,41 долара за барель до 09:18 за Грінвічем, тоді як ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate додали 55 центів, або 0,7%, до 81,10 доларів.

Обидва бенчмарки показали три послідовні щотижневі зниження, хоча ринок сильно відновився цього тижня після того, як у понеділок досяг найнижчого рівня майже за рік. Потім Brent досягла мінімуму 80,61 долара, найнижчого рівня з 4 січня.

На думку аналітиків, перспектива зниження цін на російську нафту також надає підтримку ринку. Країни Європейського союзу поступово наближаються до угоди про цінову межу до останнього терміну 5 грудня.

«Якщо виключити якісь негативні сюрпризи під час недільних віртуальних переговорів ОПЕК+ та припустити розумний компроміс щодо стелі цін на російську нафту до того, як у понеділок набудуть чинності санкції ЄС, виникає спокуса зробити зухвалий висновок про те, що дно знайдено» , - Сказав Тамаш Варга з нафтового брокера PVM. .

"Інфляція не була переможена, але її негативний економічний вплив, ймовірно, було пом'якшено".

Настрій також покращився завдяки зміні стратегії Китаю щодо боротьби з COVID-19, що вселяє оптимізм щодо відновлення попиту на нафту в Китаї. У середу міста Гуанчжоу та Чунцін оголосили про послаблення обмежень COVID.

Зниження запасів сирої нафти в США у щотижневих даних додало додаткової підтримки цінам.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd