Нафта дорожчає на тлі надій на відновлення попиту в Китаї та, ймовірно, незмінної політики видобутку ОПЕК+

Нафта дорожчає в середу, оскільки оптимізм щодо відновлення попиту в Китаї та можливе незмінне рішення основних виробників нафти, щодо скорочення виробництва, компенсували побоювання з приводу глобальної рецесії.

Російська нафта впала в ціні до рівня 1999 року та стала дешевшою за мазут  - Новинарня

Нафта марки Brent подорожчала на 22 центи, або 0,3%, до 86,35 долара за барель на 05:01 за Гринвічем після падіння на 2,3% на попередній сесії. Американська нафта West Texas Intermediate (WTI) подорожчала на 13 центів, або 0,2%, до 80,26 доларів за барель після падіння на 1,8% у вівторок.

"Очікування, що попит на паливо в Китаї відновиться в другій половині року, зростають і, ймовірно, підтримають настрій ринку", - сказав Хіроюкі Кікукава, генеральний менеджер з досліджень Nissan Securities.

Аналітики Bank of America Securities заявили, що відновлення роботи китайської економіки може спричинити велику хвилю незадоволеного попиту протягом наступних 18 місяців.

Щодо пропозиції, обсяги мають залишатися стабільними у середньостроковій перспективі, оскільки очікується, що Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники, група, відома як ОПЕК+, збережуть свої квоти на видобуток.

Група ОПЕК+, ймовірно, схвалить поточну політику групи виробників нафти, коли збереться наступного тижня, заявили у вівторок п'ять джерел в ОПЕК+, оскільки надії на вищий попит у Китаї врівноважуються побоюваннями щодо інфляції та світової економіки.

У жовтні ОПЕК+ вирішила скоротити видобуток на 2 млн барелів на добу з листопада по 2023 через слабкі економічні перспективи.

Однак зростання цін на нафту було обмежене значнішим, ніж очікувалося, зростанням запасів нафти в США, про яке повідомлялося після того, як ринок заспокоївся у вівторок.

Згідно з джерелами на ринку з посиланням на дані Американського інституту нафти, запаси сирої нафти в США зросли приблизно на 3,4 млн. барелів за тиждень, що закінчився 20 січня. Це було втричі більше, ніж прогнозувалося у попередньому опитуванні Reuters у понеділок.

Офіційні дані Управління енергетичної інформації США буде опубліковано пізніше в середу.

Кікукава з Nissan очікує, що WTI торгуватиметься в діапазоні від 75 до 85 доларів за барель у найближчі тижні.

Ринки також стежать за рішеннями центральних банків щодо відсоткових ставок для отримання додаткових торгових сигналів.

"Схоже, що відсутність яструбиних коментарів ФРС під час поточного періоду відключення на даний момент усунула ключову перевагу для настроїв до ризику, забезпечивши деяке відновлення зростання", - сказав Йеп Джун Ронг, ринковий аналітик IG.

Аналітик додав, що інвестори чекають, "чи відреагує Федеральна резервна система США на нещодавнє несподіване зниження інфляції та зростання" на зустрічі наступного тижня.

Дані в середу показали, що інфляція в Австралії досягла 33-річного максимуму минулого кварталу, оскільки вартість проїзду та електроенергії підскочила, що є шокуючим результатом, який посилює аргументи на користь того, що центральний банк країни знову підвищить процентні ставки наступного місяця.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd